Šílené dopravní značení rozčiluje řidiče v Kralupech

Město se snažilo zlegalizovat parkování v ulicích v centru kralupského Lobečku. V Kralupech vsadili na množství nových jednosměrných ulic, ve kterých jsou řidiči ztraceni. Místní teď sice mohou parkovat podle pravidel, domů se však jen tak nedostanou. 

07.09.2017 - 08:19   |  
Na mapě je vidět přesně ten problém, který město řešilo. Totiž nelegální parkování
Zobrazit fotogalerii (3)

Pořekadlo, že cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly, přešlo v Kralupech v realitu. Problém se hojně diskutuje na sociálních sítích, kde místní svorně nadávají na totální nesmysl. Proč město vůbec zasahovalo a jaká je jeho obrana?

Nemilé překvapení v podobě záplavy nových značek čekalo místní na ulicích Makarenkova. Příjezd byl téměř znemožněn do ulice Krakovská a dalších přilehlých ulic. "Je to peklo jednosměrek, které je úplně zbytečné. Vždycky to tady fungovalo dobře a teď, kdybych měl jet podle pravidel, tak jsem doma o 15 až 20 minut později," rozčiluje se František Kocián, který v jedné z ulic bydlí. 

Proč to vlastně město udělalo? 

Důvodem naštěstí nebyla snaha, aby řidiči co nejdříve zešedivěli. Město se snažilo vyřešit parkování. Lidé totiž parkovali v ulicích, které jsou obousměrné a kde tedy musí podle zákona zůstat volný jízdní pruh alespoň tři metry pro každý směr jízdy.  

Na to samozřejmě nedbali a vždycky se v uličkách nějak jeden druhému vyhnuli. Ale město řeklo dost. "Za úpravou stojí snaha zlegalizovat parkování," vysvětlil Vladimír Brtník, referent oboru dopravy v Kralupech. 

Situace tedy vypadá tak, že na křižovatce ulic přistálo tolik značek, že se v nich orientuje jen těžko a nikdo jednosměrky nedodržuje. Co na to město? To se proti námitkám ohradilo s tím, že dodrželi zákonný postup a obyvatelé se měli vymezit proti v době k tomu určené, totiž 30 dnů po 26. lednu, kdy informaci vyvěsili. Jenže kolik lidí studuje nástěnku a kolik z nich si uvědomí, jak to, co je na papíře, bude vypadat v realitě?

Je tedy jasné, že se místní začali ozývat až v okamžiku, kdy se před jejich domy zjevily nesmyslné značky. Město se rozhodlo situaci řešit a na místě problému proběhla schůzka s místními, na kterou přišli také zástupci odboru dopravy kralupské radnice a také technické služby. Přesto, že nejdříve se shodli jen na tom, že jsou značky přesně podle původního návrhu, nakonec se dopracovali k tomu, že proběhne revize. Místním tedy nezbývá než doufat, že značky zmizí stejně rychle, jak se objevily.


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.