Nejhorší mučící nástroje: Neskutečné, čeho byli lidé schopni

Tento článek rozhodně není pro slabé povahy. Lidská krutost někdy nezná meze. Dlouhá řada šílených mučících nástrojů o tom podává ten nejpřesnější důkaz. Je šokující, jak může být člověk kreativní, když jde o to působit bolest. Zde je jen několik příkladů nástrojů, které možná ani nechcete znát. 

10.05.2018 - 16:00  
Jedna z mučících metod minulosti bylo lámání na kole

V historii byly nejčastěji oběti mučeny z náboženských důvodů. Ten, kdo byl označen za kacíře, jen tak neunikl velké bolesti. Většinou nevinná oběť přiznala i to, co nikdy neudělala. Speciální kategorií v oboru mučení byla péče o vojáky protější strany. Velmi kruté zacházení bylo působeno jako odstrašující příklad těm, kteří je chtěli následovat. Minulost nabízí až neskutečně vynalézavé techniky, ale nutno podotknout, že současnost není zcela neposkvrněna ohledně mučení svých zajatců. 

Waterboarding je technika používaná k vynucení přiznání nebo informací. Používala se již během španělské inkvizice a bývalý viceprezident USA Dick Cheney ji nazval „přínosný zdroj informací“.

Německá židle

Mučící vynález německá židle je krutý hlavně z toho důvodu, že je dodnes údajně používán Asadovým režimem vůči svým odpůrcům. Jako většina nástrojů bolesti je i tento stvořen tak, aby byla bolest působena velmi pomalu. Princip spočívá v tom, že se oběť přiváže na stůl (někdy i židli) a ruce má natáhnuté nad hlavu. Prostřední část stolu se postupně pomalu zvedá a působí tak postupné prolamování páteře. Vzniká tak trvalé poškození nervů a páteře.

Bronzový býk

Už od dob antického Řecka byl bronzový býk noční můrou všech, kteří by do jeho útrob měli zavítat. Socha býka byla v životní velikosti z bronzového materiálu s malými dvířky pro budoucí oběť. Pod býkem se rozdělal oheň a člověk se uvnitř usmažil zaživa. Sofistikovaný systém byl doveden do brutální "dokonalosti" tím, že v tlamě sochy se nacházelo zařízení, které bolestivé naříkání měnilo v šílený zvuk býka. 

Papežská hruška

Další příklad lidské ohavnosti je vynález zvaný též jako Hruška muk. Předmět, který je velmi podobný sladkému ovoci, působí krutou a hořkou bolest. Otočné oko na užším konci předmětu otevírá tři části ostré jako žiletky, které se rozevírají jako květina. Ženám byla hruška vkládána do intimních míst, homosexuálům do konečníku a kacířům se otevírala v ústech. Předmět se postupně stal velmi oblíbeným sběratelským artiklem hlavně u šlechtických dvorů. 

Jedním z nejpoužívanějších způsobů mučení a vraždění bylo upálení. Zápach, oheň, nářek byla tvrdá zkouška ohněm. Věřilo se, že nevinné od bolesti Bůh ochrání. 

Nabodávání oběti na kůl

Ukrutné jenom si představit... Vlastní vahou se postupně nabodáváte na kůl skrz konečník. Někdy za studena a někdy byl nahříván žhavým uhlím. Ať už tak nebo onak, bolest je neskutečná. Tato technika byla velmi populární, protože oběť ztrácela minimum krve a pokud kůl neporanil životně důležité orgány, vydržela žít dlouho. Často se tak kůl využíval k dlouhému mučení, někdy až tři dny. Člověk následně řekne, cokoli si mučitel přeje.

Skřipec

Poslední nástroj, který budeme probírat, je pravděpodobně ten nejdrsnější. Primitivní princip této techniky spočívá v natahování oběti. Ta je tažena ze dvou stran až k prasknutí. Pokud byl člověk na skřipci natahován velmi poctivě, mohl být natažen až o 30-50 cm. Celý proces bolestivě odnášelo celé tělo. Následky a obrovskou bolest si oběť pamatuje i dlouho po mučení. 

 


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Miloš (neověřeno)

A to mají ti dnešní pámbičkáři odvahu něco vyčítat komunistům??? Ať si zametou před vlastním prahem, přiznají si, že hodně majtku získali vraždami, vydíráním, krádežemi a vrátí alespoň 50% navráceného majetku ze současnosti.

Edna Televizní

Sprostě ukradené (doslova přepsané) video ze streamu z roku 2014. Autorská práva pláčí a naříkají, milý autore článku. https://www.stream.cz/top-5/10004577-5-nejhorsich-mucicich-nastroju-historie

stepis (neověřeno)

Ať vrátí všechen..... Vždyť jsou to následovníci Ježíše Kriste, který vedl k nelpění na majetku ;-) Tak ať ho následují se vším všudy.

Pavel Krupica (neověřeno)

Pánové v komentech dole asi neví o čem melou, jak toto souvisí s církví? a kolik zabil a zničil lidí komunismus? Komu to jak dlouho trvalo, kdo si chce historii přebírat vždy si najde ale podívat se na celek tak jste úplně jinde....

Jindra Najmrová (neověřeno)

Kdo může, ten se činí!!!

POKORNÝ (neověřeno)

Krupico,když tu mluvíš o hystorii,tak bys měl vědět že cirkev vládla nekolik stovek let a kolik významných a nevynných lidí zavraždila,komunisty vládly 45 rokú,to je velikáncký rozdíl

Žižka (neověřeno)

Dobrý den, naprosto souhlasím s názorem p.Miloše.Církve jsou zločinecké organizace, které měly být již dávno postaveny mimo zákon. Mají ale kvalitní propagandistický aparát a dost peněz, aby hlupáky přesvědčili, např. že dějiny začínají po roce 1948, kdy bylo na základě minulého chování této sebranky učiněno prezidentem Gottwaldem vyvlastnění majetku církví a zrušení řádů, které jsou potřísněny nevinnou krví.(Johanka z Arku, mistr Jan Hus a miliony dalších zavražděných touto sebrankou přímo nebo nepřímo)

Jan Tomášek (neověřeno)

Kde se ve vás bere tolik zloby? Nejprve si přečtěte fakta v kronikách a potom se vyjadřujte. Cìrkev dostávala majetky od šlechty a panovníků a to z velmi dobrého důvodu-měla na starosti mimo jiné vzdělanost a péči o obyvatelstvp včetně špitálů a chudobinců. Prosperovala jen dìky tomu, že žádný z jejich členů nehromadil majetek pro sebe, ale pro celek. Nikdo z nich nebyl, ani dnes není boháč. Vše dělají pro bližnì a né pro sebe. Samozřejmě v každé době se najdou jednotlivci kteří pochybí, ale je to selhání jednotlivce a ne cìrkve jako takové. Je zajímavé, že čìm morálně nižšì člověk, tìm vìc odsuzuje církve a víru jako takovou... že by svědomí??

palo sita (neověřeno)

Hlavne ze herman a sudetak blondak lzou ze jsou bez viny zumpa ukazuje co sama delala to neni havlovina ale lidska pravda .

Homér (neověřeno)

Mučení je doménou církve. A ta bude za své ohavné činy nakonec potrestána.

ulvaeus (neověřeno)

Pane Jane Tomášku,Komunisté také dělali vše pro blaho národa,alespon to tedy tvrdili,Kléma chtěl po válce blaho lidu,a dnes mu nemohou přijít na jméno.Proč to píšu?protože obě přesvědčení jsou zločinecké.Pánbíčkáři vymývali a stále vymývají lidem mozky,vraždili a páchali na lidech o nic menší zločiny než komunisté.Náboženství by mělo být postaveno mimo zákon tak jako komunismus.

Alena (neověřeno)

Bože - nadneseně - je to hnus !!!! Jak může v dnešní době existovat církev, když páchala takové zločiny. Komunisté ubližovali možná tisícům lidí, ale církev a věřící povraždili miliony. Není rozdíl v to, jak se nazývá to, čemu věříme, ale co páchá.I když jsem byla pokřtěná, jsem neveřící. Z církve svaté je mi špatně, neboť její moc byla odvislá od počtu vyvražděných lidí - potažmo zabraných majetků. Komunisté byli jen slabý odvar - o síle a prokluzi mučení se nedá ani hovořit. Kdo nabyl cokoli útiskem nebo lží, vraždou, ať shoří sám svlastním svědomím nebo pomstou. Fráterníky nesnesu !!!

smilley666 (neověřeno)

mají to použít na atentatníky pak by zjistily kde se schovávaj

Zdeněk Rubeš

Článek plný nesmyslů a nepravd. Autor svoji práci pěkně odfláknul. Bronzový býk - sloužil pro popravu ne jako mučící nástroj Papežská hruška - neměla v sobě nic ostrého jako žiletka Nabodnutí na kůl - druh popravy - u nás jen velmi málo používaný

hanák (neověřeno)

Flanďáci kradou ve jménu jakéhosi pomatence a zabíjejí 2000let!