Dobrovolní hasiči darovali krev v benešovské nemocnici

Včera čtyři desítky dobrovolných hasičů z okresu Benešov přišli do transfúzní stanice, aby v rámci projektu „Daruj krev – daruj život s hasiči“ hromadně darovali krev.

27.05.2016 - 14:01   |  
Dobrovolní hasiči se svojí okresní starostkou Danou Vilímkovou

Ve čtvrtek 26. května 41 dobrovolných hasičů přišlo darovat krev na transfuzní a hematologické oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov. Z této skupiny bylo 23 prvodárců a získali „Pamětní list u příležitosti prvého dárcovství krve“. Další chodí krev darovat pravidelně. Starostka Okresního sdružení hasičů Benešov Dana Vilímková má za sebou již 60 odběrů.

„Akci „Daruj krev – daruj život s hasiči“ jsme na našem okrese letos pořádali poprvé. Chceme v tom ale pokračovat i do budoucna a akci opakovat každoročně, ideálně kolem 4. května, kdy slaví svátek patron hasičů svatý Florián,“ vysvětlila paní Vilímková.

Nemocnice chce akcí zdůraznit, že hasiči slouží společnosti a občanům nejen v rámci svého poslání, ale že jsou ochotni darovat mnohem víc a pomoci k záchraně zdraví a života druhých.

Dobrovolným hasičům posíláme písničku :-) 

 


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.