Polák hrozící odpálením bomby v letadle je nepříčetný, tvrdí znalec

Pražští vyšetřovatelé včera odpoledne zahájili trestní stíhání muže, který v pátek, den před silvestrem, způsobil nouzové mezipřistání letadla směřujícího z Kanárských ostrovů do Varšavy. Znalecké zkoumání bombou hrozícího Poláka prokázalo mužovu nepříčetnost. Cizinec poté skončil za zdmi psychiatrické léčebny.

01.01.2017 - 15:45  
Polák ohrozil 160 lidí na palubě letadla, nařídil mu to Bůh

Přizvání znalce z oboru psychiatrie bylo dalším krokem vyšetřovatelů ihned po sdělení obvinění domnělému teroristovi z pátečního letu Boenigu 737. Lékař poté provedl znalecké zkoumání duševního a psychického stavu obviněného, které potvrdilo původní podezření. "Znalec po provedeném vyšetření dospěl k závěru, že cizinec je v současné době nepříčetný," informovala Kateřina Rendlová z Ředitelství služby cizinecké policie

Z blázince možná rovnou do Polska

Osmašedesátiletý muž byl následně převezen do psychiatrické léčebny, kde se podrobí dalšímu zkoumání a v závislosti na jeho výsledcích rozhodne policie o pokračování nebo zastavení trestního stíhání.

Protože obviněný z trestného činu vyhrožování a šíření poplašné zprávy je polským občanem, skutek se stal na palubě letadla polských aerolinií, nelze vyloučit, že v průběhu následujících dnů bude celá trestní věc předána do Polska.

Naštěstí šlo jen o planý poplach

 

Poláka dohnala k činu údajně boží vůle
V polském charterovém letadle Boeing 737-800 společnosti Enter Air bylo v době hrozby teroristickým útokem přibližně 160 lidí. Na místo nouzového přistání dorazil policejní pyrotechnik, letadlo bylo zpočátku podle leteckého radaru obklopeno hasičskými a záchrannými vozy.

Zásahový tým u muže, kterému údajně odpálení výbušniny nařídil Bůh, však žádnou látku ani výbušné zařízení nenalezl. Se zbytkem cestujících pak do Varšavy odletěl náhradní spoj až následující den ráno.


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.