Nejstrašidelnější les v Čechách: Les Bor je místo plné záhad a tragických událostí

Vydejme se společně na jedno z nejtajuplnějších míst České republiky, do útrob lesa Bor, známého také pod jménem Branišovský les. Nachází se na jihu Čech jen pár kilometrů od Českých Budějovic. Tento les je obecně znám díky své tajuplné pověsti plné nevysvětlitelných úkazů a příběhů. Místo ve velkém počtu vyhledávají záhadologové a jeho negativní síla přitahuje i sebevrahy.

02.05.2018 - 07:30  
Paranormální jevy jsou v Branišovském lese na denním pořádku
Zobrazit fotogalerii (3)

Ti, kteří les znají, o něm hovoří s respektem. Noc plná děsivé atmosféry, kdy je na každém rohu cítit zvláštní energie, je pro toto místo charakteristická. Procházka Lesem Bor údajně lidem způsobuje úzkosti a černé myšlenky, ale některé zase naplňuje touhou zažít něco neopakovatelného. Už v minulosti lze z dobových periodik vyčíst velké množství kriminálních činů a nehod, které les Bor přitahuje. Nemluvě o tajemných úkazech! 

Mužský hlas, který vás pronásleduje, hudební melodie, která zní mezi stromy, a levitující postava muže s červeně zářícíma očima. Pojďte na prohlídku nejděsivějšího lesa v České republice. 

Často opakovaný jev, který prožilo několik lidí najednou, je zvuk kroků v suchém listí nebo sněhu, aniž by byla viditelná jakákoliv postava.

Strom oběšenců

Jeden z nejvyhledávanějších mýtů je ten o stromu oběšenců. Zde je jen málá zmínka o několika sebevrazích. Když byl v Branišově roku 1927 otevřen nový luxusní hotel Praha, navštívil ho mladý pár, který se lesem vydal na výlet a už se nikdy nevrátil. Později je objevili oběšené v Branišovském lese (les Bor). Stejný strom krátce nato posloužil k sebevraždě další mladé ženě.

Když se místní obyvatel pan Kříž vydal na tradiční sběr dříví, rozhodl se inkriminovanou větev uříznout, rozřezat a spálit. Příběh se stal ještě tajuplnějším. Pan Kříž byl "potrestán" tím, že mu následkem úrazu ochrnula ruka. Strom byl údajně definitivně zničen, ale dodnes kolem dotyčného místa působí zvláštní aura. Někteří hovoří, že stále existuje a tajemný hlas kolem nabádá k sebevražedným myšlenkám. Tento strom má údajně na svědomí až stovky podobných úmrtí!

Okolnosti ohledně havárie UFO

Velmi zajímavý úkaz se stal v osmdesátých letech. Podle několika svědků mělo dojít k pádu žhavého objektu do míst Branišovského lesa. První domněnky hovořily o spadlém letadle, vystřelené raketě nebo o jiném druhu "běžné" nehody. Podobné teorie ale vyvrací to, co se následně po události odehrálo.

Speciální jednotky uzavřely celý prostor, do kterého nebyli vpuštěni ani vojáci, kteří les po válce využívali jako cvičiště a střelnici. Po roce úplného uzavření podezřelého prostoru zůstaly jen opálené stromy a žádné jiné stopy se nenašly. Absolutní informační embargo tedy rozvinulo nejrůznější teorie, kdy ta nejznámější hovoří o mimozemském objektu...

Podivná úmrtí se vyprávějí v souvislosti s místní vojenskou posádkou. Les je často ve složkách veden jako prokletý. Nejvíce spekulací rozvířil případ tří mrtvých vojáků. Jedna teorie hovoří o smrti po přestřelce, kdy je vystrašila hrůza vycházející z lesa. Druhá teorie se opírá o tvrzení, že šlo o oběti cvičení, kdy měli zneškodnit hlídku muničního skladu. 

Pán lesa

Nejčastějším symbolem lesa Bor je zjevení Černého muže. Postava, která je nejvíce na hraně reality a sci-fi. Dlouhá řada svědků hovoří o tom, že viděli během hluboké noci vysokého muže s černým širokým kloboukem a dlouhým černým pláštěm. Nohy má nad zemí a vypadá, že se vznáší.

Svědci, kteří hovoří o hororovém setkání, celou situaci popisují tak, že za zvuku flétny a prudkého ochlazení se v rychlých pohybech objeví postava Černého muže. Místní lidé ho korunovali na pána lesa, protože o jeho výskytu hovoří mnoho svědků. Pohádka pro děti, nebo fikce? 

Les, který nikdy nespí

Jedno z nejstrašidelnějších míst v České republice je dodnes očarováno dlouhou řadou záhad a podivných událostí. Místo, které je skoro až magnetem na historky na hraně reality a fikce, nenechá nikoho, kdo místo navštíví, úplně v klidu. Zvláštní energie, která z místa dýchá, přitahuje senzibily z celé republiky.

Někteří záměrně vyhledávají negativní energii kolem údajného stromu oběšenců, aby zde ve spánku zažili něco mimo běžné lidské vnímání. Stejně tak lovci paranormálních jevů nenašli lepší místo na zkoumání děsivých úkazů. Faktem ale zůstává, že obrovské množství různých nehod a tragických událostí dokazuje, jak zvláštní místo tento les je. 


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Michal P

Byl jsem tam a musím uznat, že nejdřív to vypadalo docela optimisticky. Les je hned za sídlištěm, takže to nejdřív vypadá jako takovej háj za městem, kde je velkej výskyt lidí. Slyšíte odsud auta z nedaleké silnice, slunce hřeje do zad, ptáci zpívají.. Prostě parádní den v přírodě. Ale jak jsem šel toho dne hlouběji a hlouběji, lidí ubývalo a přibývalo mravenců v zádech. Prošel jsem les celý a vyšel na druhé straně u obce Branišov. Nic jsem neviděl, pískání flétny se brzy vysvětlilo jako couvající nákladák na nedaleké stavbě za lesem. Zpátky jsem šel z obce Třebín a došel k místu v mapě nazývanému jako Černý Sloup. A tam, přesně u toho pomníčku, se to stlao. Ačkoliv jsem měl mobil nabitý, zapípal mi, že je vybitá baterie. Displej zčernal a já šel na slepo zpátky bez GPS. Došel jsem k místu, kde končí lesní cesta a zmizela i turistická značka. Bloudil jsem houštím a ztratil bezmála hodinu. Blížil se večer a já vylezl někde jižně od Budějovic. Na kopci u nějaké vodárny. Seběhl jsem to soukromým pozemkem a došel po orientaci zpátky na ubytovnu. Večer jsem ještě dostal silnej zánět do zubu, kterej jsem měl do té doby absolutně zdravej. Bolelo to tak, že jsem musel na pohotovost a zub musel jít ven. Všechno by mohla být jenom náhoda, takže netuším, jestli je ten les fakt strašidelnej. Spíš ne. Je tam hezky. Procházka lesem je to pěkná.

xy (neověřeno)

To by mělo strašit i na sídlišti a lidi by nelezli do lesa. Možná staré pověsti.

JK (neověřeno)

V tomto lese kousek od malého rybníčka-jezírka je velký kámen, na kterém ještě po roce 2000 byla kovová cedule, že v tomto místě byli postříleni čeští vlastenci za války gestapem.Dnes už tam není, asi jí někdo šlohnul. Mučili je na Hluboké nad Vlavou, kde je dnes hotel kousek pod zámkem.Také nemá dobrou auru.Nebudu jmenovat. Tehdy se jednalo o periferii města Č.Budějovice.Dnes je tam sídliště. A kousek odtud policejní střelnice U hada.

Michal Q (neověřeno)

Tenhle lesík spapá kůrovec a Pán lesa bude v prdýlce!!!

Adluš (neověřeno)

I na sídlišti straší..:D:D Ale s tou temnou postavou v lese je to pravdivé. Když jsem se přistěhovali na máj, neměli jsme o tom s přítelem zdání, slyšeli jsme jen nějaké zvěsti o té vojenské hlídce, ale každý to vypráví po svém. Nějak jsme to neprožívali a začali tam chodit pravidelně na procházky, nikdy jsme nic záhadného nepozorovali..teda až na psí hřbitůvek a budějčáky hledající hříbky na kolenou skoro na betoně.:D:D Nu a jednou jsme se zdrželi trochu déle, už se smrákalo, mířili jsme ven z lesa a najednou vidíme, jak se rychle přemisťuje taková, vlastně ani né postava, ale jakoby shluk nebo temná "clona"..je to těžké popsat, měla jsem husí kůži, že mi stáli vlasy na hlavě. Ve chviličce jsme kvapem prošli závoru, rychle šupajdili ven z lesa a cestou domů pořád nemohli uvěřit. A kdybychom to neviděli oba dva, tak bych snad nevěřila vlastním očím.:D Každopádně až pak jsem se teprve začala zajímat co je to místo zač..prostě kdo nezažil neuvěří..:) Pak už se nám nikdy nezjevil.. Teď už jsme přestěhovaní v jiném městě a na procházky chodíme na méně záhadná místa, možná si tam zas někdy zajedeme pro dávku strašidelna:)

Květa (neověřeno)

Tak nevím - bydlím na sidlišti ve Čtyřech Dvorech 40 let, z toho na Máji 28 let, na procházky do tohoto lesa jsme chodili už když byly děti malé,chodíme se psem, jezdíme na kolech křížem krážem ... a NIC. A to před těmi 40 lety byl les rozsáhlejší a zarostlejší než v poslední době, co jej upravují na lesopark s upravenými cestami... Pravda - během hluboké noci jsme se tam nikdy necourali takže jsme nepotkali toho Černého muže. Zato je tam čím dál víc divočáků, takže chodit tam v povečeru když vylézají z úkrytů může být i nebezpečné...

jiri jansky (neověřeno)

cerneho muze jsem videl ,,,opravdu levituje a pohybuje se nad terenem jako by plul, ja ho videl za bileho dne, není to jasny obrys ale pripomina postavu s plastem a kloboukem... o cernem muzi jsem se dozvedel az 2 roky po zazitku ,,,,,do dnes nevim co to bylo.....yank