Průhonice zakázaly hrací automaty a hazard

Veškeré druhy hazardu, které má v kompetenci obec zakázat, se nebudou smět v obci provozovat. Průhonice se obávají přesouvání heren z Prahy, kde již také zákaz platí.

29.01.2016 - 12:34   |  
Nové automaty nebudou povolovány a stávají skončí do roka

"Týká se to všech přístrojů, které podle zákona může obec zakázat, hlavně výherních automatů. Je to reakce na vyhlášku, kterou přijala Praha a která také zakazuje na svém území výherní přístroje. Obávali jsme se tendence, že se začnou přesouvat k nám do Průhonic. Tomu jsme předešli plošným zákazem," řekla ČtiDoma.cz starostka Hana Borovičková.

Stop novým automatům

Automaty se v Průhonicích nyní vyskytují ve dvou restauracích a u benzínové pumpy. "V tuto chvíli to není rozsáhlá činnost. Vyhláška je spíše preventivní opatření. Zaznamenali jsme však snahy o rozšíření hazardu, protože proběhla určitá inzerce na pronájem objektu jako herny. Nyní tedy nebude možné tyto zařízení nově povolovat a na současných provozovnách doběhne vydané povolení, které se vydává rok," sdělila Hana Borovičková.

Čtete také: Na Benešovsku proběhla rozsáhlá kontrola barů a heren

Vyhláška zakazuje:

  • sázkové hry provozované pomocí výherních hracích automatů
  • sázkové hry provozované pomocí zvláštního druhu žetonů
  • provozování heren a kasinech
  • sázkové hry na videoloterijních terminálech
  • turnajové nebo hotovostní sázkové hry

 

V příloze článku nejdete celé znění vyhlášky obce Průhonice 1/2016

Klíčová slova:

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.