Vejce pro Karlův most

Znáte Vajíčkový kongres? Víte, že Velvary měly být dodavatelem vajec pro Karlův most? Kongres se blíží, buďte u toho.

10.03.2016 - 17:00   |  
Vejce tenkrát měla být uvařená, takže pro stavbu nepoužitelná
Zobrazit fotogalerii (2)

Muzeum Karlova mostu chystá opravdu nevšední zážitek – Vajíčkový kongres. Po více než 600 letech přinese „Velvarský Spolek Natvrdlých“ vejce na Karlův most. Ta předají Pražanům. Jedná se o akt, který se dle legendy odehrál při stavbě Karlova mostu. Velvarští se podle ní obávali toho, aby vejce dorazila v pořádku a tak je nechali uvařit. Vařená už samozřejmě pro stavbu nebyla použitelná.

Čtěte dál: Vlajku Tibetu vyvěsí stovka středočeských radnic

Dlouhý pochod

Místní půjdou do Prahy pěšky. Třicetikilometrový pochod bude zakončen právě na mostě, kde 21. března v 11 hodin dopoledne projde slavností průvod. Velvarští včele se starostou Radimem Wolákem přijdou s vejci, která předají řediteli Muzea Karlova Mostu Zdeňku Bergmanovi a zástupcům hlavního města.

Čtěte také: Ach, ta paměť

Celodenní kongres

Během kongresu se dozvíte zajímavosti o stavbě Karlova mostu. Akce bude i ryze praktické, uvidíte například hašení vápna podle vzoru středověkých stavitelů. Vzhledem k nadcházejícím Velikonocům je pro návštěvníky připraven i workshop malování vajíček. V kavárně Muzea Karlova mostu pak můžete ochutnat vajíčkové speciality.

Klíčová slova:

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.