Praha je jediným krajem, ve kterém Drahoš zvítězil nad Zemanem

V Praze v prvním kole přímých prezidentských voleb zvítězil Jiří Drahoš. Získal hlasy 35,04 procenta Pražanů. Na druhém místě skončil prezident Miloš Zeman s 22,42 procenta hlasů. Vyplývá to z výsledků zveřejněných na volebním webu Českého statistického úřadu.

13.01.2018 - 20:25   |  
Drahoš má ve druhém kole velké šance
Zobrazit fotogalerii (2)

Praha je jediným krajem, ve kterém bývalý šéf Akademie věd prezidenta Zemana porazil. V hlavním městě byla také nejvyšší volební účast v republice - 67,55 procenta.

Na třetím místě se v Praze umístil diplomat Pavel Fischer s 13,54 procenta hlasů, čtvrtý skončil textař a podnikatel Michal Horáček s 11,16 procenta hlasů a pátý lékař Marek Hilšer, kterému voliči dali 9,42 procenta hlasů.

V několika pražských okrscích se výsledné pořadí kandidátů liší. V Praze 1 prezident Zeman skončil s 14,65 procenta hlasů až třetí, předstihl jej Fischer s 15,82 procenta. Stejné pořadí jako v Praze 1 výsledky ukázaly i v Křeslicích a Troji. V Královicích pak prezident Zeman porazil Drahoše.

V hlavním městě hlasovalo 67,55 procenta voličů, o budoucím prezidentovi mohlo tentokrát v Praze rozhodovat přes 917 000 lidí. Nejnižší účast byla v Praze 14 s 62,13 procenta, naopak nejvyšší byla v Přední Kopanině - 83,46 procenta. Před pěti lety byla účast voličů v Praze v prvním kole nižší, činila 65,1 procenta.

Klíčová slova:

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.