Zhoršená kvalita vody je ve středních Čechách na šesti místech. Kde je situace nejhorší?

Na šesti místech ve Středočeském kraji, kde se lidé koupou, hodnotí hygienici kvalitu vody jako zhoršenou a označují ji stupněm tři z pětistupňové škály. Zhoršenou vodu hlásí například čtyři lokality na Orlíku na Příbramsku, řekl vedoucí oddělení hygieny obecné a komunální pro okres Příbram Luboš Mandík.

03.08.2018 - 16:30   |  
Jaké jsou nejčerstvější informace o kvalitách vody ve středních Čechách?
Zobrazit fotogalerii (3)

Zhoršená kvalita vody je na Orlíku v lokalitách Lavičky, Popelíky, Trhovky a Podskalí. Kromě Orlíku hodnotí stupněm tři hygienici také Písník v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku a Tyršovo koupaliště v Rakovníku. Stupněm dva, tedy jako vodu vhodnou ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi, označují hygienici dvě lokality na Slapech, rybník Jureček u Prahy, Proboštská jezera u Prahy a jezero Ostrá na Nymbursku.

Koupání je přesto možné, doporučeno je ale následné osprchování

Lidé se mohou podle Mandíka koupat i ve vodě označené stupněm tři, po koupání ale doporučuje se hned v kempu osprchovat.

Výskyt škodlivých sinic mohou lidé ověřit jednoduchým testem, kdy vodu naberou do plastové lahve a po půl hodině ověří, zda se zelené částice shromáždily u hladiny. Pokud ano, jsou to sinice. Pokud zůstane voda rovnoměrně zakalená v celém objemu nebo se začne tvořit větší zákal u dna, pravděpodobně jsou to řasy.

V Praze je nutné lépe zachytávat dešťovou vodu k ochlazení města. Více čtěte: ZDE.

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Jana Květoňová (neověřeno)

Syn chce jet o víkendu stanovat do Mlékojed u Neratovic a mě by zajímalo, jaká je tam v současné době voda, ale hledám to už přes půl hodiny a nemohu se toho nikde na internetu dopídit! Minulý víkend byl ve Vojkovicích, kde nebyla skoro žádná voda a samé řasy.