Oslava Dne Země v Černošicích

Západ
Černošice
24.04.2016 - 13:00


Oslava Dne Země v Černošicích

V neděli 24. dubna proběhne oslava Dne Země. Sraz účastníků je ve 13 hodin na městské pláži, kde si rozdáme pytle, rukavice, rozdělíme se do skupinek a půjdeme uklidit předem vybraná místa - lesík nad ZŠ, rokli u Husovy ulice, stezku podél Berounky od pláže směrem do Černošic, potok Švarcava od nádraží po ulici Fügnerovu, skatepark a jeho okolí ...a při větším počtu účastníků i další.

V 15 hodin se sejdeme v areálu kina Club a Sokola, kde se s podporou Rádia Blaník bude konat několik zajímavých přednášek. Se životem netopýrů, kteří se vyskytují také u nás v aleji, nás seznámí Helena Jahelková z organizace Nyctalus. Jak se mění počasí se dozvíme od Dagmar Honsové v přednášce navazující na loňskou. Navštíví nás Krteček astronaut, který měl tu čest před pěti lety letět do vesmíru v raketoplánu Endeavour. Můžete se těšit na Pavla Suchana z Astronomického ústavu AV ČR, který u zrodu nápadu na let českého krtečka do vesmíru byl a jeho vyprávění, jak se žije na oběžné dráze Země. Nezapomeňte doma foťáky, protože s Krtkem se budete moci vyfotit. S Vladimírem Slezákem budeme pozorovat Slunce dalekohledy ve viditelném světle, i pomocí speciálního slunečního dalekohledu Lunt s filtrem H-alfa. K vidění tak budou sluneční skvrny i běžně neviditelné protuberance.
A protože slavíme, tak se na závěr zasmějeme s veselým kouzelníkem a komikem Richardem Nedvědem, který si na nás udělá čas v 16. 30 hodin.
Příjemně strávený den zakončíme opékáním vuřtů u společného ohně. Malé občerstvení bude zajištěno na stánku a současně bude otevřen bar v kině Club.
Přijďte s námi oslavit Den Země, pomoci přírodě a dále zlepšit vzhled města.

Jana Neumanová a Slávka Kopačková
TOP 09 Černošice

POINT (14.3198017 49.9600837)