Stylové trendy podzimu: Barevné svetry, návrat kůže a kostek, poletí mikádo i copy

A máme tu září. Listy pomalu mění barvy, obloha ztrácí letní kouzlo a náš šatník je potřeba obměnit za teplejší kusy oblečení. Nejen ovšem teplé, ale i stylové. Protože nepůjdete s kamarádkou na kávu do kavárny ve svetru po prababičce. Co letos vlastně frčí?

13.09.2018 - 11:30  
Podívejte se v naší FOTOGALERII, co si na podzim obléknout, abyste byla "IN"
Zobrazit fotogalerii (10)

Na samém počátku podzimu jistě přijdou vhod šaty romantického stylu s květinovým vzorem. Květiny si povětšinou spojujeme s létem či jarem. Proč ale tu letní a jarní živost nepřenést i na podzim, navíc ve spojení se sedmdesátkovými volnými a lehkými střihy. Květiny byly nepostradatelnou částí módy tohoto období. Pro milovníky zlatých osmdesátek se vrací i trendy z 80. let, což obnáší vycpávky v ramenou, mrkváče, legíny a neonové barvy.

Inspirace ze 60.let: Dokonale uhlazený a nadýchaný účes s konečky natočenými ven nebo dovnitř. Přesně tento styl účesu se vrací pro letošní podzim.

Zpátky do kovbojského

Stejně jako tomu bylo minulý rok, budou trendy opět kostky. Přichází i závan Divokého západu. Na řadě je dokonce i kovbojský styl s třásněmi. Nicméně, módní návrháři si letos dali záležet na eleganci. Třásně nebudou tedy ušmudlané, jako tomu bylo za doby přestřelek na koních, ale budou vyzařovat eleganci a šmrnc.


Nebojte se "veselých" svetrů či rozměrnějších sak

Zmiňovali jsme, že svetry po prababičce jsou out? To neplatí ovšem pro nové kolekce svetrů, které mají hravé aplikace a vzory. Hlavní barvou podzimu 2018 bude oranžová.

V sedmdesátých letech lidé často experimentovali se svou sexualitou, což se samozřejmě odrazilo i na módě. Vycpávky v ramenou a neforemné střihy tvoří ženské křivky spíše v postavu muže.

Volání divočiny pro letošní podzim i návrat kůže na scénu

Nespoutaný gepard? Tajemný tygr? Nebo krotká zebra? Letos se můžete transformovat do všech. Podzim bude totiž patřit zvířecím potiskům všech druhů, stejně jako v sedmdesátých letech.

I kůže je pro letošní podzim dobrou volbou, která vás zahřeje a oživí každý outfit. Nezůstávejte ovšem jen u kožené bundy, letos se můžeme trochu odvázat a nahodit třeba celokožený oblek. Platí jednoduché pravidlo: Čím lesklejší, tím lepší! Pokud kůže není sotva vaším šálkem kávy, na trhu se najde spousta podobných materiálů, které ji mohou nahradit. Vinyl nebo třeba latex.

A jaký zvolit na podzim módní účes?

Přemýšlíte stále nad tím, že by chtělo na podzim nějakou změnu účesu? Neváhejte a vyzkoušejte třeba nějaký z níže nabízených, které jsou pro letošní podzimní sezonu "IN". 

  • Zkrácené mikádo

Bob neboli mikádo, které končí jen pár centimetrů nad rameny, se letos na podzim vrací v lehce upravené podobě - je o něco kratší. Již s předstihem ho nosí i známé herečky Emma Roberts nebo Sarah Paulson, kterým díky tomuto vhodně zvolenému střihu krásně vyniknou i výrazné rysy v obličeji.

  • Uhlazený drdol

Podle vlastových stylistů už brzy odzvoní zejména ledabylým drdolům. Do popředí se naopak znovu dostává vysoko postavený a perfektně uhlazený drdol. Ovšem rozhodně ho netupírujte. Měl by mít co nejmenší objem. Inspirovat se můžete například u herečky Kate Mary.

  • Legendární, byť stále elegantní cop

Pokud si myslíte, že vysoko posazený drdol zkrátka není nic pro vás, možná vás zaujme naopak nízko posazený cop. Oproti drdolům jsou v kurzu copy, které jsou naopak ledabylé. Takový účes už dříve nosila třeba Blake Lively nebo Sarah Michelle Gellar.

Polohy, které vás zaručeně přivedou k extázi aneb když autor Kámasútry byl panic. Více čtěte: ZDE

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Michala Klová

Moc pěkný článek. Asi se nechám trendy inspirovat a něco co letí si koupím na https://www.onlinesekac.cz/ . Už jsem si dlouho nekupovala nové oblečení, tak už je čas trošku obměnit šatník a udělat si radost :-)