Na Benešovsku hořel rodinný dům - škoda půl milionu

V obci Křečovice Nahoruby došlo na večer k požáru v podkroví rodinného domu. Hasiči zachránili majetek za dva miliony korun. Za příčinu byla označena nedbalost.

30.01.2016 - 22:24   |  
Požár se rozhořel v Rudné. Ilustrační foto

Po 17 hodině byl oznámen požár, ke kterému vyjel sbor profesionálních hasičů ze Sedlčan a dobrovolní hasiči z Křečovic, Neveklova, Sedlčan i místní dobrovolníci z Nahorub. Za použití dýchací techniky a dvou proudových hadic typu C se podařilo požár před šestou večer lokalizovat. 

Hadice "C" má prům. 52 mm, je dlouhá 20 metrů, pojme 42 litrů vody a váží 5 kg.

Majitel ošetřen po nadýchání kouře

"Majitel domu se nadýchal zplodin z hoření a musel být ošetřen zdravotnickou záchrannou službou. Hasiči odvětrávali objekt a použili termokameru k hledání případných ohnisek požáru. Závěrečný průzkum neodhalil skrytá ložiska," sdělil mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

Uchráněné dva miliony

V 19 hodin byl na místě přítomen vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru Benešov a v půl deváté večer bylo vyšetřování ukončeno. Přímé škody odhadnuty na 450 tisíc korun a uchráněné hodnoty za dva miliony korun. Do osmi hodin ráno bude na místo dohlížet místní jednotka SDH Křečovice - Nahoruby.

Klíčová slova:

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.