Nebezpečná křižovatka je strašák pro řidiče

Pozor by si měli dávat všichni řidiči neznalí Prahy 8. V Kobylisích je nebezpečné dopravní značení.

13.03.2016 - 13:05  
Přesně tady každé ráno stojí dlouhé kolony aut
Zobrazit fotogalerii (6)

Již několik měsíců je nově značena silnice u křižovatky Ďáblické s Bešákovou ulicí. Velmi často tady dochází k dopravním nehodám. Řidiči si na novinku nemohou zvyknout a jezdí stále postaru.

Sloupky

Na silnici navíc přibyly zeleno bílé sloupky, které řidiči často lehce přehlédnou. Nejsou tedy zcela bezpečné. Na místě je svedená doprava do jednoho pruhu, došlo ke změně odbočování. Nové značení má předcházet zbudovaní přechodu pro chodce.

Čtěte také: Kde se svezete častěji? Linka 348 posiluje

Třikrát v sobě během 14 dnů

Podle internetových stránek iniciativy „Ládví není Autobusák,“ zde byly během února jen náhodou zdokumentovány 3 nehody. Všechny proběhli na jednom a samém místě během čtrnácti dnů.

"Ládví není autobusák"

Těmito místy je navíc vedena, v poslední době tolik diskutovaná, příměstská autobusová doprava. Místní nejsou spokojeni se zvýšením hluku, koncentrací výfukových plynů, a především s tím, že autobusy končí právě tady. Měly by být zakončeny na zastávce Letňany, která má pro tyto účely dostatečnou kapacitu.

Čtěte také: Autobusy z Mělnicka na Ládví nechceme!


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Rudolf Klusal (neověřeno)

Koukám na ty fotky a nějak nechápu, v čem tkví problém té křižovatky, přijde mi přehledná. Takže celé je to o tom, že lidi jsou "nějak zvyklí" a teď to změnili?

MaRtY (neověřeno)

Problém je v tom, že lidi jsou "nějak zvyklí" už asi čtyřicet let!! Jel jsem tam tudy před čtrnácti dny po hodně dlouhé době a také jsem se pěkně divil. Docela by mě zajímalo který kre*én to vymyslel a který ještě větší idi*t to schválil?!

Václav (neověřeno)

Jezdím tam tudy denně a mužu říct, že opravdu katastrofa. To zas někdo vymyslel od stolu. Fakt nechápu, co to mělo za význam. Ten dotyčný ať vrátí titul z UJAKU

Lucie (neověřeno)

Každý den jezdím po této silnici domů a do práce, celou dobu silnice i křižovatka fungovaly do doby než jí nějaký "moudrý člověk" přetvořil a vymyslel k obrazu svému..... Každé ráno na silnici spojující Ďáblice a Kobylisy stojí kolony, protože jeden pruh pro přijíždějící auta, opravdu nestačí.....Zatímco odbočující auta vlevo za dobu co v autě popojíždíte jsou tak maximálně dvě...... Každý den je to naprostá katastrofa a vůbec to není o tom jestli jsou lidé na něco "zvyklí"...Tato změna v dopravě skutečně pozbývá smysl......