Noční vlci už jsou v Praze: Mají za sebou první střety, do strkanice se zapojil i poslanec Foldyna

Ruský prezident Putin je miluje skoro stejně, jako svoji moc. Od Kremlu dokonce motorkáři z ruského nacionalistického klubu Noční vlci dostávali peníze. Dnes se sešli se svými příznivci v Průhonicích u Prahy. Nechyběl tam ani místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna, který se choval jako sprostý holomek, kterému berou bonbony.

07.05.2018 - 14:30   |  
Spanilá jízda, nebo propaganda?
Zobrazit fotogalerii (3)

Poslanec a rádoby vážená osobnost. Foldyna je známým příznivcem ruských nacionalistů, což zase potvrdil. S demonstrujícími proti Nočním vlkům se dokonce slovně střetl, jednomu chtěl podle svých slov "dát jazyk", když se k němu přiblížil na několik milimetrů a zřejmě ho pěkně poprskal. 

Noční vlci mají blízký vztah s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, který navštěvuje jejich akce. Spolek dříve dostával od Kremlu peníze, loni ale se žádostí o státní grant neuspěl. Šéf klubu Alexandr Zaldostanov je na sankční listině USA i EU za podporu ruské anexe ukrajinského Krymu. Noční vlci každoročně pořádají jízdy Evropou na výročí konce druhé světové války. Do Průhonic dorazili v pondělí dopoledne.

ČSSD se prý od Foldynovy účasti na akci Nočních vlků distancovala. "Jedná se o soukromou iniciativu Jaroslava Foldyny, jde čistě o jeho osobní věc. Proto bych byl velmi nerad, kdyby byla ČSSD jakkoliv s průjezdem této kontroverzní motorkářské skupiny spojována," tvrdí předseda strany Jan Hamáček

Blokáda se prý nechystá

Vedle ruských motorkářů a jejich sympatizantů se v Průhonicích sešla také asi dvacítka lidí, kteří proti akci motorkářů protestují. Klub Nočních vlků podle protestujících šíří ruskou propagandu. Demonstranti s sebou měli vlajky USA, EU a České republiky i Ukrajiny, jejíž část Rusko anektovalo v roce 2014. Nesli transparenty, na nichž byl ruský prezident vyobrazen s hitlerovským knírkem a patkou. Pořadatelé protestu ale řekli, že průjezd motorkářů ani okolní dopravu nebudou blokovat.

Mezi protestujícími a příznivci Nočních vlků vznikaly slovní střety. Sympatizanti ruského klubu na demonstranty pokřikovali "kašpaři" a "zrádci vlasti". Poslanec Foldyna, který se s Nočními vlky sešel už v minulosti, se také s protestujícími slovně střetl a do jednoho strkal. Noční vlky pak hájil. "Nepřijeli sem dělat politickou provokaci, ale uctít památku (ruských vojáků)," prohlásil.

Podpořit Noční vlky přišla ke hřbitovům mimo jiné jednička komunistů pro obecní volby v Praze a bývalá poslankyně Marta Semelová.

Nechtějí se k němu znát

ČSSD se prý od Foldynovy účasti na akci Nočních vlků distancovala. "Jedná se o soukromou iniciativu Jaroslava Foldyny. Proto bych byl velmi nerad, kdyby byla ČSSD jakkoliv s průjezdem této kontroverzní motorkářské skupiny spojována," tvrdil předseda strany Jan Hamáček.

Hádky pokračovaly i u Olšanských hřbitovů. Policisté sice oddělili příznivce a odpůrce motorkářů páskou i auty, ale někteří z demonstrantů se pokusili dostat blíže k sympatizantům Nočních vlků. Dva muži pak po hádkách s příznivci ruského klubu i policií skončili v policejních autech. Lidé protestující proti akci motorkářů také pouštěli píseň Modlitba pro Martu nebo písně Karla Kryla, načež motorkáři pustili naplno motory, aby hudba nebyla slyšet. 

Dotace soukromé akci: Praha dá miliony z našich kapes na oslavy značky Harley-Davidson. Více čtěte zde.

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

matouš (neověřeno)

Foldyna co ho znám od jeho mládí je proruskej zmetek a karierista,ovšem bez inteligence .Ta ho jaksi minula.

frhk (neověřeno)

zatímco se Kreml a kremloboti rozhořčují nad tím, že na Ukrajině byla vydána poštovní známka s portrétem Bandery, zcela pomíjí fakt, že portrét zločince z Katyně gen.Ruděnka zdobí ruskou poštovní známku z r. 2015 (ze série Vynikající právníci Ruska ). Ukázkovým příkladem bojovníka proti kyjevské "fašistické juntě", je třeba i vůdce motorkářského gangu "Noční vlci" Alexandr Zaldostanov alias Chirurg, jeden ze zakladatelů ruského Antimajdanu a osobní přítel prezidenta Putina (který je čestným členem "klubu"). "Klub Noční vlci", který řídí, označují ruští liberální novináři za gang radikálních nacionalistů a násilníků vyznávajících agresivní formy pravoslavné víry. Pro zajímavost činnost klubu, jehož vznik byl inspirován americkým gangem Hells Angels (s nímž udržoval Zaldostanov styky až do r. 1998), je každoročně dotována mnohamilionovými příspěvky z vládních fondů. "Klub" má kolem 5000 členů. Jeho pobočky se nachází také v Bělorusku, na Ukrajině, v Bulharsku, Makedonii, Srbsku a Lotyšsku. Od r. 2014 je členem "klubu" i čečenský vůdce Ramzan Kadyrov. I to vypovídá hodně o jeho pozadí. Během krymské krize se motorkáři z tohoto klubu podíleli na terorizování představitelů tatarské menšiny a zastrašování ukrajinských aktivistů na Krymu, za což byli po dokončení ruské anexe Krymu prezidentem Putinem vyznamenáni. Ze stejných důvodů byl klub zařazen na sankční seznam USA. Příslušníci klubu se zúčastnili i bojů na východní Ukrajině, na straně povstalců bojovali např. v oblasti Luhanska. Součástí jejich ideologie je velkoruský šovinismus, glorifikace Stalina a sovětského režimu, jakož i antisemitismus. Podle Zaldostanova je např. NATO ovládané americkými Židy (čímž se však dostává o rozporu se svým dalším tvrzením, že "ukrajinský Majdan se odehrává v režii banderovců, tedy fašistů", financovaných Západem). Pokud jde o stav současný, pak podle odhadů Amnesty International dnes působí v Rusku minimálně 85 000 aktivních neonacistů, což je téměř polovina celkového odhadovaného počtu neonacistů na celém světě. Mezi nejaktivnější organizace patří Ruská národní jednota (RNE), Strana národní suverenity Ruska (NDPR), Slovanský svaz, Ruská pravoslavná armáda, Jiné Rusko, Nacionálně-revoluční fronta, Bílá legie, Černá sotňa, Pamjať, Severská aliance, Sláva Rusku, Fronta národní spásy a Lidově-nacionální strana. Vzhledem k nesmrtelnosti hlouposti, ofenzivě kremlobotů a oživování stalinského satanistického kultu Uvítám sdílení odkazů na mé články: "NOVÉ RUSKO" - PODFUK nebo ILUZE?: http://ferohrabal.blogspot.sk/2017/04/nove-rusko-podfuk-nebo-iluze.html "RUSKÁ OPRIČNICKÁ DEMOKRATURA V PRAXI": http://ferohrabal.blogspot.sk/2017/05/rusky-antimajdan-navrat-opricniny.html RUSKO - POSLEDNÍ KOLONIÁLNÍ MOCNOST: http://ferohrabal.blogspot.sk/2017/04/rusko-posledni-kolonialni-mocnost.html NA KRYMU NEŠLO jen O UKRAJINU: http://ferohrabal.blogspot.com/2017/04/na-krymu-nejde-jen-o-ukrajinu.html

arbat arbatus

Foldyna se zase chtěl zviditelnit ale nějak mu ty kecy o demokracii moc nešly. Mimochodem jsem si všiml jedné věci, že příznivci Vlků mnohonásobně převyšovali ony tzv odpůrce - (spiše jsem měl pocit že se koukám na chuligány a provokátéry, nikoli na odpůrce a ochránce demokracie, protože o tu tady vůbec nešlo). Co na tom že oni Vlci jezdí každoročně a vzdávají čest padlým vojákům a ne politikům - to nemůžou, to není v duchu zásad tzv. příznivců samozvaného "Demokratického" bloku v čele s kardinálem Richelieu Kalouskem, Foldynou atd. Je mi z té jejich demokracie trochu šoufl, ale ukazuje se o co jim jde a demokracie to rozhodně nebude. Takže, občane! uctít památku mrtvých vojáků můžeš pouze jsou li s hvězdičkama a pruhama a na ty miliony s hvězdou srpem a kladivem zapomeň - ti tady vlastně vůbec nebyli - takový mám pocit co chtěl Foldyna a všichni oni odpůrci národu sdělit a vlastně i vnutit. Zajímavý divadýlko předvedl ubožák - to vyloženě bylo hodno jeho osoby a oněch demokratických zásad. To mi hoodně připomíná že když za totáče jsme vzdávali hold americkým padlým vojákům u jejich hrobů a bolševik to vše kontroloval. Akorát z povzdálí a nedělal rozruch a bylo to bez divadla a hezky si nás nafotil. Takže co se vlastně změnilo? Kdo je lepší nebo horší?

arbat arbatus

No já si jen všiml mimochodem jedné věci, že příznivci Vlků mnohonásobně převyšovaly ony tzv odpůrce - (spiše jsem měl pocit že se koukám na chuligány a provokátéry, nikoli na odpůrce a ochránce demokracie, protože o tu tady vůbec nešlo). Co na tom že oni Vlci jezdí každoročně a vzdávají čest padlým vojákům a ne politikům - to nemůžou, to není v duchu zásad tzv. příznivců samozvaného "Demokratického" bloku v čele s kardinálem Richelieu Kalouskem, atd. Je mi z té jejich demokracie trochu šoufl, ale ukazuje se o co jim jde a demokracie to rozhodně nebude. Takže občane! uctít památku mrtvých vojáků můžeš pouze jsou li s hvězdičkama a pruhama a na ty miliony s hvězdou srpem a kladivem zapomeň - ti tady vlastně vůbec nebyli . To mi hoodně připomíná že když za totáče jsme vzdávali hold americkým padlým vojákům u jejich hrobů a bolševik to vše kontroloval. Akorát z povzdálí a nedělal rozruch a bylo to bez divadla a hezky si nás nafotil. Takže co se vlastně změnilo? Kdo je lepší nebo horší?