Gore Brdman Cross – MTBO

Západ
Dobříš
28.05.2016 - 11:00

GORE BRDMAN CROSS 2016

Start:všechny kategorie Sportovní klub Vlaška Dobříš v 11.00 hodin

Letošní ročník GORE BRDMAN CROSS bude dvanáctým v pořadí. Stejně jako každý rok pro vás mají připravených několik vložek, které vám bloudění po brdských lesích malinko oživí.

Přihlaste se předem po internetu a získejte slušivé tričko ;) Volba barvy je stále ve hře, takže nám můžete napsat na email, nebo na facebook.

http://www.brdman.cz/gore-brdman-cross-2016/

Partnerem závodu je opět firma Progresscycle se značkou GORE Bike Wear a na vás díky tomu čekají krásné ceny jak pro vítěze, tak i do tomboly.

Gore Brdman Cross je orientační závod dvojic na horských kolech MTBO (Mountain Bike Orienteering). Oproti bikovým maratonům s pevně vyznačenými tratěmi a stovkami závodníků před a za vámi, se v případě Gore Brdman Cross jedná o závod, při kterém se všichni už na startu rozjedou na všechny strany. Vy tak zůstanete se svým parťákem sami a je pouze na vás kterým směrem se vydáte vy. Smyslem závodu je co nejrychleji objet a v terénu označit v libovolném pořadí kontrolní body (tzv. lampiony), které si překreslíte na startu do turistické mapy 1:50 000.
V MTBO jde kromě umění jízdy na biku v terénu také o výběr volby postupu – chce to umět trochu číst v mapě, aspoň trochu se orientovat na lesních cestách a malinko přemýšlet – svoje zkratky si prostě každý volí sám.

Jako každý rok jsou vypsány kategorie pro rodiče s dětmi – tentokrát na časový limit 3 hodin.
I v letošním roce vás opět zveme do kategorie – Bambino ride – cruiserů.
V časovém limitu 3 hodin budete moci sbírat bodové hodnoty. Vzhledem k tomu, že za své kolo budete mít připojeno vozítko na svůj poklad, nebudete pravděpodobně tak bodově potentní, jako páry bez vozíčků. Věříme ale, že vám to nebude vadit a dopřejete dětem v klidu zastávku na protažení, popřípadě svačinku v některém ze zájezdních hostinců našeho regionu  [:-D]

S vozítkem nemusí jezdit maminka s tatínkem – je-li tatínek kopyto na sporty, může si maminka přizvat na pomoc kamaráda/dku, nemá-li, vypomůže babička nebo dědeček  [:)]  Každopádně s vozítkem jezdí dospělý pár  [;)]  Za účast v kategorii cruiserů se do celkového bodování připisuje minimálně 5 bodů za účast. Při vyplňování online přihlášky vyberte kategorii Bambino ride.

Propozice

Termín závodu: 28/5/2016

Start:
všechny kategorie Sportovní klub Vlaška Dobříš v 11.00 hodin

Prezentace: 28/5/2016, 9.00 – 10.30 hodin, Sportovní klub Vlaška – Dobříš

 

Slavnostní vyhlášení vítězů:
Děti – Sportovní klub Vlaška – 14.00 hodin
Dospělí – Sportovní klub Vlaška – 18.00 hodin

Přihlášky předem online do 12/5/2016 do 22.00 hodin 

Využijte elektronické přihlášky do 12.5. 2016 a získejte tak triko s logem závodu.

http://www.brdman.cz/gore-brdman-cross-2016/

Občerstvení:

iontový nápoj, melouny, banány, v cíli pro účastníky sele na rožni

Kategorie:
muži – limit 5 hodin
ženy – limit 5 hodin
smíšené páry – limit 5 hodin
bambino ride – limit 3 hodiny

Páry rodiče s dětmi:
kategorie A 8 – 9 let – snížený časový limit 3 hodiny
kategorie B 10 – 11 let – snížený časový limit 3 hodiny
kategorie C 12 – 13 let – snížený časový limit 3 hodiny
kategorie D 14 – 15 let – snížený časový limit 3 hodiny

Výsledky GORE Brdman Cross 2014

Fotky terénu i depa (na rajčeti):
2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010

Pravidla závodu a doporučení pro dokončení ve zdraví a s úsměvem

Bližší info pro nováčky, kteří se chystají na podobnou akci vůbec poprvé, ale i pro ostřílené orienťáky, aby věděli na co se mají připravit.

Smyslem závodu je vybrat si trasu podle vlastního rozhodnutí tak, abyste v časovém limitu 5 hodin (resp. 3 hod.) získali co nejvíce bodů z jednotlivých kontrolních stanovišť.
• Kontroly si v klidu nakreslete do své mapy podle vzorových map vyvěšených na shromaždišti.
• Kontroly mají rozdílné bodové hodnoty, jejich specifikaci spolu s upřesněním umístění kontrol obdržíte na startu v 11 hod. Průchod kontrolou si na každém stanovišti potvrdíte kleštičkami do svého průkazu, a to vždy do příslušného políčka.
• V případě ukradení kontroly jsou pod lampionem rozsypané lístečky s číslem kontroly. Místo oražení kontroly přineste s sebou do cíle alespoň tento náhradní lísteček.
• Mapa je turistická v měřítku 1:50 000. Nejbližší okolí kontrol jsme aktualizovali, změny si můžete obkreslit ze vzorové mapy s kontrolami (zakresleny červeně).
• Start je v 11 hod. na louce, nedaleko areálu, všichni startují najednou. Vezměte si s sebou mapu, fixu na zakreslení bodů do mapy, průkazky na potvrzení průchodu kontrolami a svoje kola. I letos bude vložený orientační závod na mapě 1:10 000 s několika bonusovými kontrolami, které se dají objet na kole, takže boty nechte letos doma ;)
• Občerstvení: v místě startu a cíle bude k dispozici iontový nápoj, voda, tatranka a také melouny a banány.
• Časový limit je 3 hod. (pro kategorie A, B, C, D) nebo 5 hod. (pro kategorie mužské, ženské a smíšené páry). Za příjezd po limitu je penalizace 1 bod/min. (1. – 10. minuta po limitu), dále 5 bodů/min. (11. – 20. minuta) a 10 bodů/min. (21 – více min.)
Jedním ze základních pravidel platných pro všechny účastníky je jízda v páru. Oba členové dvojice se celou trať musí pohybovat společně, zejména na kontrolách. Dodržování tohoto pravidla budou na trati kontrolovat rozhodčí.

POINT (14.1671734 49.781138)

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru