Historický festival v Libušíně slaví 25. výročí

Západ
Kladno
23.04.2016 - 12:00

LIBUŠÍN

Historický festival v Libušíně


Největší středověký festival v České republice se bude již po pětadvacáté konat v údolí pod bývalým hradištěm kněžny Libuše.

v sobotu 23. dubna od 12:00. 

V údolí pod bývalým hradištěm kněžny Libuše pořádáme už jubilejní 25. ročník největšího středověkého festivalu u nás.   Setkání 2 000 šermířů od nás i zahraničí, zakončené mohutnou bitvou, nabízí vynikající způsob strávení sobotního odpoledne. Vzhledem k výročí čtvrtstoletí bude vše větší :). Bude to stát za to!

Můžete se opět těšit na největší středověkou bitvu v České Republice, rytířské turnaje s účastí bojovníků ze zahraničí, bohatý doprovodný program, dětský koutek a další atrakce. A to vše jen za jednu vstupenku!

Pro návštěvníky každého věku a pohlaví jsme připravili zábavu i poučení. Na co se můžete těšit?

Program akce:

v předvečer bitvy

19:00 Koncert duchovní hudby v kostele sv. Prokopa v Libušíně – vystoupí Schola Gregoriana Pragensis

Na bitevním poli

11:30 Turnaj v soule – ukázka středověkého rugby
13:00  První bitva – letos vám předvedeme 3 bitvy
14:30  Druhá bitva – každá z nich bude jiná
15:00 Dětská bitva – přiležitost pro všechny děti zůčastnit se boje v kulisách, ve kterých se bude konat velká bitva
16:00 Hlavní bitva
17:00 Volné boje – střety, ve kterých o vítězi rozhoduje jen zručnost ve zbrani a velení!

Tržiště

Lov s dravými ptáky – 3x můžete vidět cvičení dravých ptáků k lovu, s komentářem sokolníka. Mimo tyto ukázky se můžete ptát, prohlédnout si dravce, a pokud jste odvážní, vzít si je na ruku.

Živá hudba – hudba a tanec rozveselovaly všechny lidi od nepaměti. I u nás si budete moci několikrát za den vyslechnout historické písně. Nečekejte pódium s mikrofony, naši hudebníci rádi hrají přímo do zvědavých uší.

Ukázky řemesel – řemeslníci, oživující dobové postupy, vám předvedou, co dokáží šikovné ruce

Historické stánky – v historické části tržiště si budete moci prohlédnout a zakoupit repliky historických předmětů

Další zábava

13:30 a 15:00 Komentované prohlídky tábora – část tábora, přístupnou pro diváky, si můžete projít kdykoliv, v určený čas pak s průvodcem, který vám vše představí a vysvětlí.

od 11:30 do 15:30 Battle of the Nations – mezinárodní sportovní klání, inspirované rytířskými turnaji, bude probíhat celý den v táboře.

Živá hudba – hudba a tanec rozveselovaly všechny lidi od nepaměti. I u nás si budete moci několikrát za den

 

Jak do Libušína:

Autem Je zajištěna možnost parkování na louce vedoucí kolem silnice (ul. Přemyslova) k bývalé šachtě. (parkovné 50,- Kč). Cesta od parkoviště k bitvě bude značena (cca 10 minut klidné chůze).

Hromadnou dopravou:Autobusem č. 7 z Kladna na zastávku Libušín, škola, a pak 15 minut pěšky podle šipek. Autobusem č. 17 na zastávku Libušín, náměstí, a pak 20 minut pěšky podle šipek.

Na kole či pěšky V okolí Libušína jsou krásné lesy. Po zelené značce se dostanete ke kostelíku sv. Jiří, na místě známého raně středověkého hradiště, a odtud je to k místu bitvy jen 5 minut.

Hradiště Libušín vzniklo s největší pravděpodobností v 10. století, neboť se o něm zmiňuje už Kosmas. Podle známé legendy zde kněžna Libuše pronesla svou slavnou věštbu o městě, jehož sláva se bude dotýkat hvězd. Pohanská svatyně se na tomto místě měla nacházet dokonce už v 6. století, z doby románské zde zbyl kostel sv. Jiří, dřevěná zvonice a hrobnický domek.

POINT (14.1067465 50.1416986)