Máslovická šlápota aneb Šlapeme do Máslovic stloukat máslo 2016

Sever
Máslovice
16.04.2016 - 08:4516:00

29. ročník turistického pochodu „Máslovická šlápota“, který propojuje procházku nádhernou krajinou spolu s bohatým kulturním programem pro všechny věkové kategorie.

Co Vás zde čeká 

Na cestu do rozkošných Máslovic je připraveno hned několik pečlivě vybraných tras, vedoucích například z Prahy, Kralup nad Vltavou, Odolené Vody či Klecan. Ať již si ke své procházce zvolíte jakoukoliv z nich, každá Vás dovede na náves v Máslovicích, kde se můžete těšit na pestrý celodenní program. Připomenete si zde staročeské tradice v podobě stloukání másla, pečení jarního pečiva, zdobení velikonočních perníků či pletení pomlázek.

Ti nejmenší návštěvníci si jistě rádi zasoutěží v některé z vybraných disciplín, mezi kterými zvláště vynikají vajíčkové soutěže. K dobré náladě přispěje i tématické divadelní představení či hudební produkce některého z pozvaných folklorních souborů. Závěr programu pak opepří i rituální vynášení smrtky do Vltavy, symbolizující odchod mrazivé zimy a návrat životadárného jara. Jsme si jisti, že Vás atraktivní dubnový program v Máslovicích zaujal, a že se již při dalším ročníku společně setkáme na poetické cestě či při bohatém programu na návsi.

POINT (14.3789304 50.2086217)

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru