Pochod "Cesta za zlatem"

Jih
Benešovsko
28.05.2016 - 09:00

KAMBERK

Srdečně Vás zveme na třetí ročník pochodu "Cesta za zlatem", který se uskuteční 28. května 2016 opět v Kamberku.

Úkolem účastníků bude ujít předem zvolenou délku trasy, vyzkoušet si rýžování zlata a zodpovědět kvíz. Akce probíhá pod záštitou samotného permoníka Rudy z nedalekého zlatodolu Roudný.

Základní stanoviště bude na Biofarmě Dolejší mlýn nedaleko Kamberka. Zde také bude start a cíl pochodu a stanoviště pro rýžování zlata.

Délku pochod u lze zvolit ve třech variantách:

- krátká cca 4 km

- střední 10 km

- dlouhá 20km

Účastníci obdrží na startu startovní kartu s mapou a popisem trasy a s kontrolními otázkami. K tomu dostanou speciální zlatý koláč na posilněnou.

Na základním stanovišti dále probíhá škola zlatokopů pod vedením zkušených borců z Českého klubu zlatokopů. Účastník si zde zapůjčí rýžovací pánev a lopatku. Úkolem účastníka je přerýžovat přidělené množství písku. Nalezené zlatinky si nalepí do pamětní kartičky s černým pozadím.Účastníci dlouhé trasy rýžováním začínají (pro případ, že by cestou padli, zabloudili či záhadně zmizeli v hlubinách zlatodolu nebo v hospodě), ostatní rýžují až za odměnu na konci pochodu.

Po splnění všech úkolů účastník obdrží pamětní placku a diplom. Odnese si též kartičku se svými zlatinkami.

Start: 9 -10h

Startovné: 30 Kč, platí se na místě
1 startovné = 1 startovní karta, 1 koláč, 1x rýžování.

Jídlo:
Na BioFarmě Dolejší mlýn budou k prodeji grilované klobásy, kuřecí steaky, gulášová polévka, párky pro děti.V obci Kamberk je hospoda, kde vás rádi uvítají. Další občerstvovny naleznete po cestě.

Na místě není zajištěna lékařská pomoc. Účastníci se vydávají na cestu na vlastní nebezpečí

http://kalendar.blanicti-rytiri.cz/ostatni/cesta-za-zlatem#.V0MAKSEifwc

Hobby