Pozdní sběr s Lubošem Novotným

Západ
Černošice
07.05.2016 - 20:00

Pozdní sběr s Lubošem Novotným (Druhá tráva) a hosté Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl
Výběrová sestava muzikantů napříč žánry... rock, folk, jazz, blues, country, funky... vše elegantně propojené v aktuální sestavě kapely Pozdní sběr. Autorský přístup frontmana kapely Jiřího Pařeza - zpěv a akustická kytara, doplněný osobitým rukopisem jednotlivých hudebníků, Michael Vašíček (ex Vlasta Redl a Čechomor) - elektrické kytary, lap steel, mandolína a zpěv, Jiří Meisner (ex Druhá tráva a Kamelot) - baskytara a zpěv, Karel Macálka (ex KDJ, Rangers) - elektrické, akustické kytary a zpěv, Štěpán Baloun - klávesy a zpěv, a Tomáš Hanke (ex Katapult) - bicí, dozrál z hlediska vinařského do stadia výběr z bobulí.
Pozdní sběr na koncertech výběrem toho nejlepšího ze své tvorby potěší všechny milovníky dobré muziky, vyznavače tvrdšího soundu, stejně jako příznivce jazzu, country a folku. Zazní tak výběr z repertoáru, který Jiří Pařez připravoval v posledních několika letech výhradně pro svoji kapelu.
Vitrínu kapely zdobí platinová deska za album "Dvojka" (2008), zlatá deska za album "Výběr z bobulí - Live" (2012) a také zlatá deska za poslední album "Pohlednice z Paříže", která byla předána v březnu 2016.
Blanka Šrůmová se proslavila v 90. letech především jako zpěvačka a spoluautorka hudby a textů kytarové skupiny Tichá dohoda, s níž pak natočila všechna její nejvýznamnější alba. Působila v projektu Kašpárek v rohlíku a podílela se také jako host na nahrávkách Romana Horkého a skupiny Kamelot. Vydala dvě sólová alba a loňské EP se čtyřmi písněmi Divokej Praha-západ.
Jan Sahara Hedl působil ve skupinách Precedens či Duševní hrob. Sám vydal několik singlových alb. Studoval výtvarnou činnost na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze, kde se potkal s Martinem Němcem. Spolu s ním založil Duševní hrob a nedlouho poté pak Precedens.
Hedl ze skupiny odešel v roce 1984. O deset let později vydal své první sólové album nazvané Tajnej svatej s hitem Tisíc jmen, který nazpíval s Bárou Basikovou, pro kterou napsal písně Souměrná (s Otou Balážem) nebo Když se snáší déšť, kterou později proslavil Kamil Střihavka. Jeho posledním albem je Matka Zebra z roku 2001. Je také autorem textů k muzikálům Michala Pavlíčka Excalibur (spolu s Vlastou Třešňákem) a Obraz Doriana Graye.
20.00 / vstup 180,- Kč / předprodej Minimarket 150,- Kč
 

POINT (14.3198017 49.9600837)

Životní styl

Hobby