Vodní světy Jakuba Krčína

Západ
Beroun
08.02.2016 - 01:0027.02.2016 - 17:00

Výstava velkoformátových fotografií Marie Holečkové a Petry Mejstříkové ke knize Tajemné životy Jakuba Krčína, která vyšla na podzim 2015.

Vodní světy Jakuba Krčína

Třeboňsko, No­vohradsko, Krumlovsko, ale i Sedlčansko – to jsou nejvýznamnější místa působení slavného rybníkáře – Jakuba Krčína. Ten je díky  zdejším rybníků, které budoval nebo inicioval, zároveň i tvůrcem nejkrásnější krajinných partií jižních Čech. Jejich fotografie proto mají své místo i v knižní novince známých autorů Otomara Dvořáka a Josefa Dolejšího, Tajemné životy Jakuba Krčína, která je jubilejní devadesátou publikací, vydanou  Nakladatelstvím MH Beroun. Nové poznatky o přelomových okamžicích Kčínova života, především skryté souvislosti, díky kterým se odvíjela jeho životní dráha tak strmě a úspěšně, jsou představeny z no­vého úhlu pohledu historika, romanopisce ale i fotografů, kteří se na této publikaci podíleli. Kniha, s množstvím emotivních fotografií Petry Mejstříkové, Marie Holečkové a také sedlčanského fotografa Milana Dlouhého zpros­tředkovává čtenáři krásu krajiny, která vznikla díky úsilí Krčína - rožmberského Regenta, pozoruhodné o­sobnosti doby renesance.

Obě berounské fotografky spolupracují již delší dobu na řadě publikacích, zaměřených především na krajinu, ať jde o ** Aleje** z nakladatelství Mladá fronta, nebo knihám, věnovaným netradičnímu putování jako Tajemná místa Podbrdska či Tajemná a léčivá místa jižních **Čech a Pošumaví, **a mnoha dalších.

Vernisáž výstavy Vodní světy Jakuba Krčína** proběhne za přítomnosti všech autorů v pondělí 8. února 2016 v 17 hodin v berounské galerii Holandský dům a potrvá do 27. února.

 

POINT (14.0862836 49.9672047)

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru