Andreji Babiši není líp, ale hůř. Důkazů je mnoho, ale nemusí to tak být navždy

Michael Pánek by se rád stal novým hejtmanem Středočeského kraje
Zobrazit fotogalerii (3)
20.11.2019 - 13:00  

Opozici bývá vytýkáno, že útočí na hnutí ANO bezmyšlenkovitě ve stylu Antibabiš, já si to však nemyslím. Existuje spousta přesvědčivých věcných důkazů o tom, že anoisté lžou lidem v této zemi. Tak například slibovali, že zachovají domácnostem levnou elektřinu, skutečnost je však opačná, energetičtí distributoři zdražují, v průměru ceny vzrostly o deset procent. 

/KOMENTÁŘ/ Stavební řízení je u nás velmi komplikované, oproti jiným zemí u nás trvají nové stavby včetně vyřízení stavebního povolení dvojnásobnou délku. Babišovci přitom před volbami do Poslanecké sněmovny lidem slibovali jedna stavba, jeden úřad, jedno razítko.

Jaká však je skutečnost? K moha desítkám potřebných razítek jedno navíc přibylo a průměrná délka již tak komplikovaného procesu se posunula o půl roku. Snížit se měl rovněž počet státních zaměstnanců, který však za současné vládní koalice vedené hnutím ANO naopak vzrostl o 16 tisíc lidí.

Sliby, chyby

Hnutí ANO rovněž slibovalo, že nebude zvyšovat daně. To se koneckonců v době ekonomického růstu dá čekat, dokonce si myslím, že by se naopak měly snižovat. Tak, jak se to děje na Slovensku, kde vláda snížila daně pro drobné živnostníky a malé firmy. U nás však naopak daně rostou a lidé by měli platit více peněz i za nabytí nemovitosti a to znamená, že mladí lidé budou mít ztíženou cestu k vlastnímu bydlení. 

To všechno jsou konkrétní údaje o činech hnutí ANO, které jsou s jejich vzletnými slovy a sliby o tom, jak bude líp, ve velkém rozporu. Pravdou rovněž je, že ANO všude, kde vládne, dosazuje do podřízených společností své lidi bez ohledu na jejich schopnosti, rozhodující je loajalita k vůdci. 

Jak by mohlo být lépe?

ODS už jasně deklarovala, že v případě převzetí vlády bude jedním z jejich prvních kroků zrušení nesmyslné elektronické evidence tržeb. Dále hodlá výrazně ulevit živnostníkům, když plánuje zvýšení výdajových paušálů a také zvýšení hranice horní povinnosti odvádět DPH z jednoho na dva miliony korun. Dále také hodláme usnadnit lidem vlastní bydlení zrušením daně z nabytí nemovitostí.

Není toho málo. Ano, můžeme se obracet do minulosti a vzpomínat na hříchy ODS, které bezesporu byly. Vrtání se v minulosti ale často bere sílu tvořit budoucnost. Chci, aby bylo opravdu líp.

- Ing. Michael Pánek,
středočeský krajský zastupitel (ODS) -