Mop je důležitým pomocníkem v udržování čistoty vašeho domova

Častým vytíráním zabráníte tomu, aby se alergeny hromadily
  |  Komerční sdělení

Naše podlahy obsahují mnohem více choroboplodných zárodků, než si myslíme. Jsou vystaveny všemu, od našich špinavých bot a oděvů, chlupů od domácích mazlíčků, po upuštěné jídlo a řadu dalších nosičů choroboplodných zárodků. Pravidelné čištění je tedy zásadní pro udržení hygieny vašeho domu. Od toho je tady čisticí mop.

Typy sad mopů

Mop + vědro

Tento stále rozšířenější mop systém je velmi praktický. Čištění se provádí mopem a vyždímáním pomocí ždímače umístěného nad nádobou na vodu. Točení lze provádět ručně nebo pomocí nožního pedálu a odstředivé síly. Tyto mopy jsou univerzální, dobře se čistí, ždímají a skladují. Díky jeho hlavici s čisticími proužky dokáže pokrýt větší prostor najednou.

Ploché koště + kbelík

Tato košťata mají plochou hlavu vybavenou krytem z mikrovlákna pro čištění podlah. Mopování se tak provádí na lopatě díky svislému systému, který umožňuje stlačit víko. Výhodou tohoto typu je snadná manipulace díky otočné hlavě a možnost snadného sklouznutí pod nábytek nebo mezi nohy nábytku.

Parní mop

Ve skutečnosti lze parou vyčistit téměř cokoli. Dlaždice, parkety, linoleum a další. Dokáže vyčistit i tkaniny, zejména proto, že pára eliminuje nejen bakterie, ale také pachy. Pokud jste se rozhodli pro multifunkční zařízení, můžete si vybrat ten správný doplněk k čištění pohovky, polštářů, a dokonce i matrace. Pokud je vaše pohovka kožená, i na ni můžete použít parní mop. Dokonce je možné jej použít i na interiér auta.

Častým vytíráním zabráníte tomu, aby se alergeny hromadily – a udržujete je tak mimo svůj domov. Důležitou součástí rutiny čištění je vytírání dřevěných podlah vhodným čisticím prostředkem. To vám pomůže udržovat podlahu bez poškrábání. Vyberte si proto ten správný mop.