Vychytávky v domácnosti pomáhají šetřit čas i peníze. Dnes už jsou dostupné téměř pro každého

Ovládat dění v domácnosti pomocí chytrých hodinek už dnes není nic neobvyklého
Zobrazit fotogalerii (3)
 

V dnešní době internetu a mobilních aplikací existuje mnoho způsobů, jak si ušetřit čas a zjednodušit fungování domácnosti. Vypnout na dálku myčku či sporák, vytáhnout žaluzie nebo třeba zabezpečit barák. Časy, kdy jste museli myslet na to, co všechno musíte stihnout, až přijdete domů z práce, jsou pryč. Běžné činnosti za vás udělají mobilní pomocníci, ale praktické zařízení domácnosti je stále na vás.

Každá žena se snaží v domácnosti ušetřit si co nejvíce práci. Času není totiž nazbyt a v běžném stereotypu všech povinností je zapotřebí mít nejrůznější pomocníky. Existuje i spousta věcí, které člověk mnohdy zbytečně vyhodí, byť by přitom šly použít ještě znovu.

Jak využít mobilní aplikace v domácnosti?

Chytrá zásuvka nebo chytrá žárovka vám ušetří čas i práci. Pokud odejdete z domu a zapomenete například vypnout sporák, stačí použít aplikace v mobilním telefonu a jednoduše ho vypnout na dálku. Úplně stejně funguje chytrá žárovka, kterou ovládáte také svým mobilem. Pomocí ní můžete měnit barvu i například intenzitu světla. A pokud patříte mezi ty, kteří doma svítí zhruba 4 hodiny denně, pak vám tato chytrá žárovka vydrží podle výrobce až 17 let, a to se už rozhodně vyplatí.

Dámy zase jistě ocení konec hledání klíčů v kabelce. Díky tabletu, smartphonu nebo chytrým hodinkám můžete zámky totiž snadno ovládat i na dálku. Podobně lze nastavit například i automatické odemykání - při vašem přiblížení k domu - nebo zamykání, než jdete spát. Moderních vychytávek je zkrátka v dnešní době mnoho.

Kuchyně. Jak ji prakticky zařídit?

Pro praktické využití kuchyně je zapotřebí správné rozvržení. Dejte přednost materiálu, který se snadno udržuje a odolává vlhkosti a nárazům. Velmi častou volbou v kuchyni jsou kachličky nebo omyvatelný vinyl. Rozdělte si oblast podle práce – mytí, vaření a ukládání potravin. Ušetříte tak zbytečné přebíhání a čas.

Další praktickou součástí jsou malé zářivky, které se rozsvítí při otevření dvířek, třeba u potravin. Už nikdy tak nebudete muset hledat potmě, co zrovna potřebujete nebo na co máte chuť.

A jak si zjednodušit i následný úklid domácnosti? Pro vytírání podlahy se jistě bude hodit i například nepoužívaná froté ponožka, kterou snadno navléknete na mop a využijete ji namísto hadru. Pokud máte doma zase psího miláčka, pak i např. stěrka snadno dostane chlupy po vašem psovi z koberce.

Čisté a voňavé prádlo za pár vteřin

Aby bylo vaše prádlo voňavé a čisté v kratším časovém úseku, kouzlo tkví především ve výběru pračky i následném jejím užívání. Řiďte se programy podle typu prádla a zvažte, jaká pračka je pro vás ideální (podle počtu lidí v domácnosti zvažujte i kapacitu bubnu). Kalhoty, džíny a sametové oděvy obracejte před praním naruby, udrží vám to stálost barev a oblečení bude vypadat déle jako nové.

Nemáte-li čas na žehlení, pak dávejte prádlo na ramínka. Ideálním příkladem jsou trička. Jednoduše je ručně uhlaďte, vytáhněte či napněte a následně je nechte uschnout. Ve většině případů je již následně nemusíte žehlit.

I těmito radami se řídily v minulosti naše babičky. Jistě se budou hodit také v dnešní době ve vaší domácnosti.


Životní styl

Zdraví

Hobby