Dojatá Jiřina Bohdalová: Dostali mě! Nikdo nic nevykecal, což je v tomto národě zázrak

Jiřona Bohdalová nechápala, jak je možné, že se nic nedozvěděla
Zobrazit fotogalerii (2)
 

Nový boyband? Libor Bouček, Ondřej Brzobohatý, Vojta Kotek a Jakub Prachař oblékli skafandry a nazpívali píseň k devadesátým narozeninám Jiřiny Bohdalové. V případě prvního jmenovaného to byla docela dřina. Výsledek však stál za to, herečka byla dojatá až k slzám.

„Píseň vznikla tak, že se mě Jiřina před rokem zeptala, jestli jí složím písničku k devadesátinám. A já jsem na to zapomněl. A pak mi volal Kuba, že má nápad udělat jí písničku do pořadu Máme rádi Jiřinku. Já jsem nápad uchopil, oslovil jsem Orchestr Gustava Broma a společně s Liborem a Jakubem jsme dopsali text. Potřebovali jsme silný herecký projev, tak toho se ujal Vojta,“ popsal vznik písně Vystřelená Ondřej Brzobohatý.

Zpívám opravdu fantasticky

V textu písně vzdávají pánové české herecké legendě hold. „Ta píseň popisuje realitu. A sice, že Země je naší Jiřince malá. Na Zemi ve svém oboru dokázala to, co žádná jiná, a proto by měla dobýt vesmír,“ říká spoluautor textu Libor Bouček.

Pro něj je účast v hudebním klipu premiérou. „Zpívám fantasticky, ale jen pro úzkou skupinu lidí. Řekl bych – pro fajnšmekry. Byla to pro mě taková malá premiéra,“ smál se oblíbený moderátor.

Točili v opravdových skafandrech

Song všichni drželi před Jiřinou Bohdalovou do poslední chvíle v tajnosti, byl tak posledním z mnoha překvapení, kterých se jí během natáčení pořadu Máme rádi Jiřinku dostalo. „Nemůžu uvěřit, že se to mezi tolika lidmi dokázalo utajit. V našem národě se ve většině všechno vykecá. Udělali krásnou písničku, která se dá zpívat. Jojo, musím říct, že mě dostali. A to je dobře, člověk má štěstím i brečet,“ sdělila s dojetím v hlase Jiřina Bohdalová.

K písni Vystřelená vznikl dokonce i videoklip. V něm se Jiřinka a její boyband podívají do vesmíru. Oblékli proto kosmické skafandry a pod vedením videokouzelníka Michala Orsavy naplnili slova písně. „Byl problém, abychom se do toho vešli, je to opravdu skafandr, do kterého lezli herečtí kosmonauti. Chlapci vypadají skvěle s tím, že největší jsem si vzal automaticky já. Vidět nás všechny ve skafandru je fakt velmi silný zážitek, a taky to vyžaduje ironii, kterou jsme prokázali. Klip vystihuje skutečnost, že jsme si Jiřinku užili na Zemi, a teď si ji užijí v galaxii,“ vzpomíná na natáčení Libor Bouček. 

Videoklip k písni Vystřelená bude mít premiéru na YouTube v den narozenin Jiřiny Bohdalové, tedy v pondělí 3. května.

KAM DÁL: Vápník nutně potřebujeme: Odborník vysvětluje, kde ho brát a jaké množství je ideální.