John Travolta a jeho životní tragédie: Kontroverzní církev mu nezachránila manželku ani syna

John Travolta a Kelly Preston. Ze smrti milované manželky se nemohl dlouho vzpamatovat
Zobrazit fotogalerii (2)
  |   osobnost

Pomáda, Horečka sobotní noci, Pulp Fiction: tyto filmy a mnoho dalších, v nichž zazářila herecká hvězda první kategorie John Travolta, jsou prostě nezapomenutelné. Osud slavné osobnosti stříbrného plátna však není spojen pouze s úspěchem. Za jeho života se odehrálo hned několik tragédií a možná i kvůli tomu svou víru spojil s církví, která je mnohými vnímána jako sekta.

John Travolta má nálepku geniálního tanečníka. Důvod je jasný. Travolta své taneční schopnosti předvedl ve filmu Horečka sobotní noci, který oslavuje hudební žánr disco, a následně samozřejmě v kultovním muzikálovém snímku Pomáda. Své taneční kroky po letech oprášil v legendárním filmu Pulp Fiction. U Johna Travolty se nelze věnovat pouze herecké kariéře. Jeho osobní život přinesl množství zvratů a těžkých momentů, o kterých možná ví jen málokdo. 

Církev na hraně

První kontroverzí, která je spjata s životem slavného Johna Travolty, je jeho víra. Od roku 1975 se totiž hlásí k scientologické církvi, která třeba v Česku nemá ani oficiální povolení. Mezi další slavné scientology patří například Travoltův herecký kolega Tom Cruise. Církev, která kromě jiného učí, že své špatné duševní pochody může člověk vyčistit pomocí e-metru, založil spisovatel sci-fi L. Ron Hubbard. 

Úmrtí v rodině

Asi nejbolestivější událostí v životě Johna Travolty je tragické úmrtí jeho šestnáctiletého syna Jetta. Ten zemřel na rodinné dovolené na Bahamách v důsledku epileptického záchvatu. Jett trpěl epileptickými záchvaty celý svůj krátký život, a navíc měl od dětství takzvaný Kawasakiho syndrom. 

A aby toho pro Johna Travoltu nebylo málo, v roce 2020 mu navíc zemřela milovaná žena Kelly Preston, která byla známá jako úspěšná herečka. Několik let se snažila léčit s rakovinou prsu, ale neúspěšně. O tom, že život celebrity a úspěšného hollywoodského herce není vybarven jen v růžových barvách, svědčí právě osud Johna Travolty.

KAM DÁL: Český herec Svatopluk Beneš unikl gestapu. Kvůli britskému agentovi balancoval na hraně smrti.