Nekorektní Tele Tele: Zavři si příklopec, vyletí ti Šebrle. Dneska už by takový pořad na obrazovky nikdo nepustil

Suchoš a Geňa byli legendární!
Zobrazit fotogalerii (3)
  |   zajímavost

Vzpomenete si ještě na kultovní pořad Tele Tele, který celé roky bavil diváky na televizních obrazovkách? V době, kdy bylo ještě povoleno dělat si srandu takřka ze všeho, diváky bavila čtveřice báječných komiků, po kterých se nejednomu divákovi dodnes stýská. Obstál by dnes ještě takový humor na televizních obrazovkách? O tom má Richard Genzer naprosto jasno. 

Do týmu Tele Tele patřil Richard Genzer, Michal Suchánek, Veronika Žilková a Josef Carda, který si právě tímhle pořadem vysloužil přezdívku „Carda Retarda“, která mu zůstala dlouhé roky. Co stálo za úspěchem pořadu, který se už nevysílá dlouhé roky, ale dodnes ho znají i mladší generace a hlášky z něj používají denně?

Tehdy si pořady nebraly servítky

Drsnou Českou sodu si dnes už pamatuje jen málokdo. Ale Tele Tele? Je až překvapivé, jak bývaly dříve takové nekorektní pořady populární. Čtveřice dodnes populárních herců si dobírala vlastní pořady a seriály na Nově, nechyběla Snídaně s nohou, Na vlastní bulvy a sporťák Carda Retarda, za jehož přezdívku může mimochodem jeho manželka, která si z něj původně takhle udělala legraci. A už mu to zůstalo. A ačkoliv mu to nakonec vzalo roli v několika filmech, vlastně to Cardu proslavilo. Když po šesti řadách z pořadu odešel, klesala formátu strmě sledovanost. A rok na to se přestal vysílat. 

„Tak co, sporťáku, už máš chlapa?“ Legendární hláška, kterou na sebe pokřikovali jeden čas takřka všichni – a přitom od začátku pořadu už uplynulo více jak dvacet let. „Upřímně? Dnes bysme měli co dělat. Tolik věcí, které jde karikovat, nebo si z nich dělat legraci,“ nechal se slyšet v jednom z rozhovorů Josef Carda. Nejsou však žádné zmínky o tom, že by televize chystala návrat takového formátu. A důvod? Richard Genzer, zvaný Geňa, má jasno. V dnešní době už to zkrátka nejde. 

Všichni raději chodí po špičkách, říká Genzer

Když Richard Genzer po letech vzpomínal na Tele Tele, pověstnou jiskřičku v očích, kterou má Josef Carda, on sám rozhodně nemá. „O tom se snad ani nechci bavit, protože se zbytečně naštvu. Fórky z někdejšího Tele Tele by dnes vůbec neprošly – a nezáleží na tom, jestli se jedněm divákům líbily, a druhým ne, to je v pořádku. Jenže teď už nemůžete skoro nic normálně pojmenovat, všichni raději chodí po špičkách. Jde to dál a dál, za chvíli si budeme jako před revolucí vyprávět vtipy potichu, což je přece děsivé,“ rozohnil se v rozhovoru pro iDNES.cz před pár měsíci.

„Z leckoho a lecčeho si už nesmíte dělat srandu, protože se hned ozvou nějací aktivisté, že jste nekorektní,“ dodal. Ačkoliv by mu to prý v jeho věku už dávno mohlo být jedno, přijde mu líto, že mladí dnes nemají tolik prostoru k vyjádření, jako měla jeho generace. Má pravdu? Podívejte se na legendární rozhovory!

Nekorektní humor v Tele Tele

Trotl: „Pyramidy postavili mimozemšťani.”
Maršoun: „Jaký mimozemšťani?”
Trotl: „Mimozemšťani, kteří tady na Zemi bydlej.”
Maršoun: „Vy některý znáte?”
Trotl: „Jasně, Michael Jackson je mimozemšťan a taky jeden mimozemšťan bydlí na Bertramce.”
Maršoun: „Tak už je mi to jasný. Když stavěli pyramidy, tak Michael Jackson dělal stavební dozor a Karel Gott elektriku.”
Milada: „Kam jdeš?”
Jarda: „Co kam jdu. Je čtvrtek, do hasičárny. Máme povinnou schůzi dobrovolných hasičů.”
Milada: „Tak až budete s chlapama zase hasit, tak si nezapomeň rozepnout kalhoty, jo?”
Jarda: „Co že sis vzala?”
Milada: „Negližé, ne?” 
Jarda: „Ty vole, tlustá záclonová víla.”
Pavlína: „Vy jste fakt hrozný. Když já ty prachy fakt potřebuju.”
Milada: „Na interrupci jsi dostala minulej tejden.”
Marcel: „To je nespravedlivý. Ona dostává na interrupci prachy furt a mně žádnou nezaplatíte. Já chci jít taky na interrupci.”
Milada: „Na interrupci jsem měla jít já.”
Milada: „Dneska jsem se v taxíku dozvěděla, že je možný starat se o černocha.”
Jarda: „Lidi se staraj o papoušky nebo o pejsky, takže já věřím, že někdo doma chová černochy, dneska je možný všechno.”
Paní Veronika v Počasí: „Jak bude zítra? Zejtra bude mlha, že i ptáci budou chodit pěšky!” „Jak bude zítra? Zítra bude mráz, takže i plešatí si budou muset vzít vlasy.”
Geňa: „Můj šmudla Špidla.”
Suchoš: „Zavři si příklopec, vyletí ti Šebrle!”

O tom, kolikrát v satirickém pořadu jeho hvězdičky urazily protagonisty Občanského juda nebo pořadu Na vlastní oči, můžeme jen spekulovat. Jisté je, že od května 2007 je ticho po pěšině, a ačkoliv Nova pořad občas reprízuje na svých vedlejších kanálech a nabízí ho také na platformě Voyo, v hlavním vysílacím čase nasazuje hlavně seriály a vědomostní soutěže. Uspěl by takový pořad v dnešní době? Rozhodně by bylo, jak říká Josef Carda, o čem mluvit...

Zdroj: TV Nova, hlaskyzflimu.cz, aktualne.cz, iDNES.cz

KAM DÁL: Na lovu: Dokonalý doktor Vševěd? Vůbec ne, vymýšlí si a tvrdí nesmysly.