Nevěru mi manžel odpustil, dorazilo ho něco mnohem horšího. Rozvedli jsme se, říká Leona

Malovala si krásnou budoucnost, nakonec se dočkala
Zobrazit fotogalerii (2)
  |   povídka

Jedno přísloví říká, že lež má krátké nohy a že s pravdou dojdete nejdál. Paní Leona už si to ale nemyslí. Jeden jarní večer měla „záchvat“ pravdomluvnosti a dodnes toho lituje. Téměř dvacetiletý vztah i důvěra jejího manžela – to vše bylo rázem pryč.

„Co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas,“ zní kultovní hláška z filmu Mejdan v Las Vegas v hlavních rolích s Cameron Diaz a Ashtonem Kutcherem. Kdyby to Leona aplikovala na svůj život, zřejmě by stále ještě žila v relativně spokojeném manželství„Nejraději bych si nafackovala,“ nebere si servítky sympatická zrzka.

Okamžik, kdy měla s pravdou skončit

Důvod je prostý – řekla pravdu, kterou partneři zkrátka slyšet nechtějí. „Vychrlila jsem na něj všechno. Můj úlet z oslavy třicátin vzal docela v pohodě. Prý, že se v tom nebudeme rýpat. Takže nevěra mi prošla. A dnes už vím, že jsem neměla pokračovat. Tady jsem měla s upřímností skončit,” začíná Leona své vyprávění.

Myslí si, že i její manžel jí byl zřejmě nevěrný. Proto se v ničem nechtěl příliš vrtat. „A dneska už je vlastně všechno úplně jedno. I kdybych se na něj dozvěděla cokoli, stejně s tím nic nenadělám. Má už jiný život.

Nevěděla jsem, čí to je

Co může být ve vztahu horší než nevěra? „Mluví se mi o tom stále těžko. Prostě... nechala jsem si vzít dítě,“ vychrlila ze sebe Leona a na stůl jí ukápla první slza. „Víte, bylo to v době, kdy jsem se na těch narozeninách vyspala s tím chlapem. Pak jsem zjistila, že jsem těhotná. A netušila jsem, kdo je otec. Zachvátila mě hrozná panika – a zbytek už znáte.“

Na Leoně je vidět, jak těžko hledá slova a že možná znovu lituje, že je až příliš upřímná. Tentokrát se jí to ale nijak nevymstí, nikdo z nás nemá právo ji soudit. „Kdybych tak mohla vrátit čas,“ hlesla potichu. 

Už se neptáme, jestli myslí ten jarní večer, kdy mluvila s manželem. Nebo narozeninovou party, která jí v konečném důsledku stála velmi mnoho...

(V příběhu je na žádost čtenářky změněno jméno, fotka u článku je pouze ilustrační.)

KAM DÁL: Jitka (34): K zásnubám mi přišel dopis od manželky muže, kterého jsem si chtěla vzít.

Klíčová slova: