John Travolta a život plný tragédií. Oblíbený herec přišel o mladého syna, manželku a víru věnoval sektě

John Travolta to v životě neměl rozhodně lehké
 

Pomáda, Horečka sobotní noci, Pulp Fiction a mnoho dalších rolí, které ztvárnila hvězda první kategorie John Travolta, jsou prostě nezapomenutelné. Osud slavné osobnosti stříbrného plátna však není spojen pouze s úspěchem. Za jeho života se odehrálo hned několik tragédií a možná i kvůli tomu svou víru spojil s církví, která je mnohými vnímána jako sekta.

John Travolta má už nálepku geniálního tanečníka. Důvod je jasný. Film Horečka sobotní noci, který oslavuje hudební žánr disco, a následně samozřejmě kultovní muzikálový snímek Pomáda. Své taneční kroky po letech oprášil v legendárním filmu Pulp Fiction. U Johna Travolty se nelze věnovat pouze herecké kariéře, protože jeho osobní život přinesl tolik zvratů a těžkých momentů, o kterých možná ví jen málokdo. 

Církev na hraně

První kontroverzí, která je spjata s životem slavného Johna Travolty, je jeho víra. Od roku 1975 se totiž hlásí k scientologické církvi, která třeba v Česku nemá ani oficiální povolení. Mezi další slavné scientology patří třeba i herecký kolega Tom Cruise. Církev, která kromě jiného učí, že své špatné duševní pochody lze pomocí E-metrem vyčistit, založil spisovatel sci-fi L. Ron Hubbard. 

Úmrtí v rodině

Asi nejbolestivější událost v životě Johna Travolty je tragické úmrtí jeho šestnáctiletého syna Jetta. Ten zemřel na rodinné dovolené na Bahamách v důsledku epileptického záchvatu, kterými trpěl celý svůj krátký život. Navíc od dětství trpěl tzv. Kawasakiho syndromem. 

Aby toho pro Johna Travoltu nebylo málo, tak mu v roce 2020 zemřela milovaná žena Kelly Preston, jež je známá jako úspěšná herečka. Několik let se snažila léčit s rakovinou prsu, ale neúspěšně. O tom, že život celebrity a úspěšného hollywoodského herce není jenom zbarven v růžových barvách, dokazuje právě osud Johna Travolty.

KAM DÁL: Největší tragédie pražské tramvaje. Řidič byl odsouzen jako jediný viník za smrt sedmi lidí

 


Zdraví