Milujme se a množme se

Právě na dnešek je určen Světový den štěstí. „Co je štěstí, muška jenom zlatá, která za večera, kol tvé hlavy chvátá….“

20.03.2016 - 13:14  
Slavíte Světový den štěstí?

Na 20. března připadá Světový den štěstí. Aby toho nebylo málo, slaví dneska i všichni vrabci. Svátek štěstí byl ustanoven v létě roku 2012 na valné hromadě OSN. Ve vzduchu visí jediná otázka. Co to vlastně je štěstí? Mnoho lidí si jej plete s bohatstvím. I to má připomínat dnešek.

Co je štěstí?

Čtěte také: Chlap u porodu? Nejsilnější moment, říká Dominik

Materiální stránka věci

Materiální stránka také byla důvodem k vyhlášení Světového dne štěstí. Aby si lidé uvědomili, že peníze a velký dům nejsou všechno. Že je potřeba radovat se z maličkostí, z přítomnosti bližních, nebo toho, že jsme se vůbec ráno probudili.

Čtěte také: První rande: Třicetileté panny nejsou nuda

Jste šťastní?

Akce nemá tedy jen upozornit, že štěstí je jeden z hlavních cílů každého člověka. Má poukázat na potřebu nalézání rovnováhy mezi hospodářským růstem a jeho dopady na společnost a životní prostředí. A co vy? Jste opravdu šťastní?

Čtete také: Fenomén polyamorie: Mám tři chlapy najednou

A co vrabci…

Na 20. březen připadají i další „Světové dny,“ například den frankofobie, den divadla pro děti a mládež a v neposlední řadě Světový den vrabců. Ten byl vyhlášen organizací Forever Society v roce 2010 kvůli úbytku dříve velmi hojného druhu. Ovšem nezoufejme, v poslední době se jejich situace lepší.

 

Klíčová slova: