Co nám létá nad hlavou? UFO je znovu na "talíři", v USA se bude vyšetřovat a je k tomu důvod

Takže, co to je? V každém případě je jisté, že americká armáda se hrozbou UFO dlouhodobě zabývá
  |   zajímavost

Dva vysocí představitelé americké armády budou příští týden vypovídat na prvním otevřeném slyšení v Kongresu o UFO po více než 50 letech. Spojené státy se tak znovu začínají vážně zabývat otázkou, co jim to vlastně v poslední době létá nad hlavou?

Američtí zákonodárci dostali do rukou několik tajných zpráv o neznámých strojích, které létaly na nebi, a nikdo neznal jejich podstatu nebo původ. Běžně se takovýmto strojům říká UFO. Neznamená to, že to musí být hned mimozemské kosmické lodě, ale zkrátka něco to je a američtí kongresmani by rádi věděli, co.

UFO je naléhavý problém

„Američané potřebují vědět více o těchto nevysvětlitelných událostech,“ řekl například demokrat Andre Carson z Indiany.

Podobně senátorka Kirsten Gillibrand označila tyto jevy za "naléhavý problém" a poprvé veřejně vyjádřila nespokojenost s reakcí na ně. Zprávy jsou totiž neúplné a nezdá se, že by celou věc braly ozbrojené složky vážně. Proto náměstek ministra obrany pro zpravodajství a bezpečnost Ronald S. Moultrie a zástupce ředitele námořní rozvědky Scott W. Bray mají 17. května vypovídat před podvýborem Sněmovny reprezentantů pro boj proti terorismu.

„Američané očekávají a zaslouží si, aby jejich vedoucí představitelé ve vládě a ve zpravodajských službách seriózně vyhodnocovali a reagovali na veškerá rizika pro národní bezpečnost - zejména na ta, kterým plně nerozumíme,“ uvedl v prohlášení pro média předseda podvýboru Carson.

Slyšení na téma UFO je první podobná akce po padesáti letech a koná proto, že američtí představitelé jsou znepokojeni tím, co Pentagon označuje za "neznámý letecký fenomén". To je zase jen jiné označení pro UFO, tedy neznámý létající objekt.

UFO na cvičných střelbách

V rámci ozbrojených sil Spojených států byla vytvořena nová Skupina pro identifikaci a synchronizaci řízení vzdušných objektů, která bude zkoumat, odkud se tyto objekty vzaly a jaké hrozby mohou představovat.

„Těch pozorování bylo dost, zejména pokud jde o cvičné střelnice a vojenské prostory, takže zde máme oprávněné obavy o bezpečnost letu. Ale oddělení nedospělo k závěru o tom, co všechny tyto jevy jsou - co představují. Proto dáváme dohromady tuto skupinu, abychom mohli lépe pracovat právě při shromažďování informací,“ uvedl státní tajemník John Kirby.

Američané se fenoménem UFO zaobírají dlouhodobě. Loni tajné služby oznámily, že ze 144 hlášení UFO vědci dokázali vysvětlit pouze jedno. Zajímavé je, že mnoho těchto pozorování bylo právě při vojenských výcvikových aktivitách a manévrech. A většina z nich byla hlášena v předchozích dvou letech. Vznik skupiny je tak zjevně reakcí právě na tato pozorování, která zatím nedokázal nikdo vysvětlit.

Zdroj: politico.com, wonderfulengineering.com

KAM DÁL: Tajemný tvor El Chupacabra děsí lidi i v Česku.


Životní styl

Hobby