Nostradamus měl jasno: Putin končí, ale výhra to není. Viděl i zemětřesení a evropského vůdce

Putinův mozek je zřejmě schopen vymyslet cokoli. Jsou na řadě další země bývalého sovětského bloku?
  |   zajímavost

Putinův konec nebo povstání umělé inteligence. To všechno a ještě mnohem víc viděl známý věštec v příštím roce. Vykládáme si jeho vize správně? Pokud ano, pak se opravdu nemáme na co těšit. Přichází totiž (podle čínského kalendáře) rok draka – a ten pravděpodobně nenechá nic na svém místě. 

Do konce tohoto roku sice ještě zbývá pár týdnů, ale i tak je nejvyšší čas pokusit se nahlédnout do budoucnosti – třeba s věhlasným prorokem Nostradamem. Když se ale začteme do výkladů jeho vizí, dojdeme bohužel k závěru, že hektický a v mnoha oblastech nebezpečný rok 2023 je vlastně stále ještě klidným časem. Co nás čeká už brzy? 

Putin skončí, ale výhra to nebude

Jistou nadějí pro lidstvo by mohla být zmínka o zlověstném plášti, který by měl zahalit cestu vůdci velkého národa. A protože je možné odvodit, že půjde o zdravotní problémy, není těžké si domyslet, že by se taková předpověď mohla týkat Vladimira Putina. Mělo by totiž jít o vůdce narozeného právě ve znamení draka, tedy například v roce 1952 – a to je právě rok, kdy spatřil světlo světa ruský prezident. Bude to pro svět výhra, pokud se taková předpověď splní? Podle všeho bohužel ne, protože se podle stejného proroka objeví jeden z Putinových blízkých spolupracovníků, který jej v jeho slabé chvíli odstaví od moci, ale jeho vedení bude ještě pevnější a bezohlednější. Tak takovou situaci si raději ani nechceme představovat. 

Indie na výsluní? 

Nejen Rusko, ale patrně i Indie bude mít podle Nostradama v příštím roce ve světě nečekaně hodně velké slovo. Jak jinak si můžeme vysvětlit zmínku o tom, že v roce draka „země starověké moudrosti a tajemství, které ještě nelze ani postřehnout, od posvátného toku Gangy až k božským vrcholkům, probudí se skrytá síla…“ 

Apokalyptické zemětřesení

Jestliže Nostradamus ve své době hovořil o městě světel, možná ani ve své prorocké mysli nemohl tušit, kolik takových bude v roce 2024 zářit do noci. Jeho předpověď, která se právě takového místa týká, se tak může vztahovat ke stovkám a stovkám měst. O co vlastně jde? O nic menšího, než je doslova apokalyptické zemětřesení, které zlikviduje vše živé v okolí. Nepředstavitelný hněv přírody zasáhne vše, co se jí připlete do cesty. Hlavní otázkou je, kde něco podobného čekat, kde by se měli lidé připravovat na možné nadcházející neštěstí. 

UFO nesmí chybět

Co by to bylo za předpověď, kdyby se v ní neobjevila návštěva mimozemské civilizace. Kdo by ale i tentokrát čekal velké problémy, naštěstí by se mýlil. Tihle „ufoni“ nás mají přiletět varovat před námi samými. Měli bychom si uvědomit, že nesváry a zloba, které nyní na Zemi panují, nic dobrého nepřinesou. 

Evropský vůdce, kometa i vzpoura strojů

A dál? Zmínky v dalších částech Nostradamova proroctví mohou naznačovat příchod nového charismatického evropského vůdce, který dokáže otočit vývoj našeho kontinentu nepředvídatelným směrem. Náznaky dalších problémů by pak mohly souviset s očekávanou vzpourou umělé inteligence a k Zemi by se mohla také přiblížit nebezpečná, prozatím ještě nepozorovatelná kometa. Ani jedna z těchto vizí bohužel není nijak příjemná. Můžeme se tedy jen těšit faktem, že se mnoho teorií tohoto francouzského vizionáře nenaplnilo. Budeme tedy věřit, že ani v roce 2024 se tak docela netrefil. Snad jen ta návštěva hodných mimozemšťanů by mohla být zajímavá a evropský vůdce – pokud bude rozumný – by se nám také hodil. 

Zdroj: www.history.co.uk, www.marca.com, citymagazine.si, www.yearly-horoscope.org

KAM DÁL: Atentát na Klause. A další historické události tohoto týdne.