Tam, kde budete zaručeně sami. Vydejte se na ta nejděsivější místa v České republice

Velhartický hřbitov přitahuje pozornost lovců paranormálních jevů
Zobrazit fotogalerii (2)
 

Omezená pravidla už nějaký čas ovlivňují život v České republice. Zavřená nákupní centra, kina, divadla a sportovní stadiony donutily občany užívat si přírody. Někdy je to však na hraně zákona. Tam, kde dříve nikdo nebyl, jsou dnes davy lidí. Ideální je tak najít lokalitu jen pro odvážné. Co takhle ta vůbec nejděsivější místa v České republice?

Ti, kteří mají své oblíbené místečko v klidném lese za domem, zažívají v posledních dnech nepříjemná překvapení. Lidé ve snaze přežít bezpečnostní opatření v České republice míří ve velkých počtech do přírody. Na cyklostezkách to často ani na nouzový stav nevypadá.

Ti, co se chtějí vzdálit od ostatních lidí, tak často zabloudí třeba i na místa, kam by normálně nikdo nešel. V Česku jsou však lokality, které možná znáte, ale zrovna dvakrát nelákají. Proč? Protože jsou strašidelná…

Les Bor

Jihozápadně od Českých Budějovic se nachází tajemný les Bor, který možná znáte také pod názvem Branišovský les. Ani náhodou se však nejedná o obyčejné místo bez příběhu a atmosféry. Kolem lesu Bor existuje stovka děsivých příběhů, které popisují neuvěřitelné paranormální jevy.

Narazit zde můžete na levitující mužskou postavu s černým pláštěm a kloboukem s červenýma svítícíma očima. Zaslechnout zde můžete tajemné melodie, hlasy či kroky. Do místa také před lety spadl záhadný předmět, kvůli kterému byla celá oblast na jeden rok kompletně uzavřena. Aby toho nebylo málo, stával zde strom oběšenců, který se však místní rozhodli skolit. Tak co, přesvědčíte se sami?

Bohnický hřbitov bláznů

Kdo má pro strach uděláno, vydá se na procházku do Bohnic. Léčebnu však minete a budete pokračovat polem, kolem chatařské osady, až dorazíte na opuštěný, ale o to rozlehlejší hřbitov bláznů. Místo, kterému dominuje rozpadlá kaple a na zemi najdete jen málo dochovaných náhrobků, budí opravdu respekt a necítíte se zde jako na normálním hřbitově.

V samotné kapli se v minulosti odehrálo hned několik satanistických rituálů a dodnes místo láká nejenom odvážné, ale také milovníky paranormálních jevů. Nejzajímavější zážitek však pocítíte ve chvíli, kdy se vydáte na hřbitov v noci. Už jen cesta k železné bráně v cihlovém plotu vás připraví na jedinečný zážitek. Jestli tak chcete na procházku a hledáte soukromí, věřte, že davy lidí zde opravdu nenajdete.

Strašidelné Velhartice

Na Šumavě se nachází hrad Velhartice, který sám budí respekt a pozornost těch, kteří ho navštíví. Opravdu strašidelné místo však najdete jen kousek od tohoto hradu, jenž pochází ze 13. století. Jedná se o velhartický hřbitov, kde se nachází hřbitovní kostel sv. Máří Magdaleny.

Ten je opředen nejednou záhadou a tajemstvím. Jeden takový děsivý příběh vypráví o mladé dívce, kterou zde v noci navštívil její milý, v tu chvíli už mrtvý. Není tak náhoda, že se ona legenda stala pravděpodobně předlohou pro Karla Jaromíra Erbena a jeho Svatební košili.

Nejenom příběhy budí strach a pozornost. Omítka zmíněného hřbitovního kostela totiž odhaluje dívčí obličej, a to i přesto, že byla zeď několikrát za svoji existenci opravena. Chcete se tak pokusit komunikovat s mrtvými či si prostě jenom ověřit, že jde o obyčejný hřbitov? Cíl výletu máte jasný…

KAM DÁL: Útok mimozemšťanů, který vyděsil USA. Rozhlasová hra Válka světů způsobila poprask