Záhadná bezedná jeskyně, která si vyžádala stovky životů

Jacob's Well vede k podvodnímu jeskynnímu labyrintu
 

Podvodní jeskyně, které se přezdívá "Bezedná jáma" v Texasu, je oblíbeným místem všech milovníků adrenalinu. Není to ale zrovna to nejbezpečnější dobrodružství, které si můžete vybrat. Nasvědčují o tom mimo jiné také všudypřítomné varovné cedule.

Tento podvodní útvar se jmenuje Jacob's Well, je hluboký 43 m, vede ale k podvodnímu systému jeskyní, který sahá do hloubky přes 1 500 m.

Ačkoliv na většinu tato jeskyně působí děsivě a nejspíše by se pro jistotu ani nepřiblížili k jejímu okraji, najdou se i tací, kteří taková místa přímo vyhledávají. Jacob's Well je rájem pro nebojácné potápěče, které neodradí žádná rizika. Někteří z nich ale za toto dobrodružství zaplatili životem.

V jeskyni našli těla již devíti lidí, kteří se nedokázali vrátit zpátky nad hladinu, protože jim v hlubinách došel kyslík.

Počet lidí, kteří v jeskyni utonuli, je ale podle expertů mnohem vyšší, jen se jejich ostatky najít nepodařilo. V Jacob's Well s největší pravděpodobností zemřelo 300 lidí.

Nestojí to zato

Svůj děsivý příběh z podvodního labyrintu sdílel youtuber Diego Adame, který hluboko v jeskyních v červenci roku 2015 ztratil při potápění ploutev.

Naštěstí ho hned napadlo si z pasu okamžitě odříznout závaží, protože věděl, že se jinak nad hladinu včas nikdy nedostane.

„Nejhorší je, že tam dole ani nerozeznáte, jestli stoupáte nebo klesáte ještě níž, nebo kde je pravo a kde je levo. Jsem ráda, že už jsem z toho místa pryč,“ svěřila se další z těch, kteří v jeskyni nezažili nic jiného než strach, Kathy Misiaszek. Zachránily ji informace, které si zapamatovala na potápěčském tréninku. Bylo to ale jen tak tak.

 

Zdroj: Daily Star

KAM DÁL: Lidé budou žít ve vesmíru a Země se stane jen místem na dovolenou, tvrdí Jeff Bezos.


Životní styl

Hobby