Zločiny z Perlovky: Ze smyslné zlodějky, která slibovala osmý div světa, se vyklubal chlap

V Perlovce Jaroslav štěstí nenašel. A nejen on
  |   zajímavost

Když muž přispěchal na oddělení Veřejné bezpečnosti, aby nahlásil krádež peněženky, ještě netušil, jakou to bude mít dohru. Krásná dívka se ho totiž v Perlovce snažila nejen pomilovat, ale také okrást, což se jí povedlo. Když ji ale za pomocí strážníků znovu našel, nestačil se divit. 

V proslulé pražské Perlovce bychom dnes nejstarší řemeslo asi hledali jen stěží. Cejch hanby už přesto téhle ulici zůstane pravděpodobně navždycky. Byla centrem veřejné prostituce, do toho ale hodila vidle městská vyhláška v roce 2008, která pouliční služby lehkých dívek zcela zakázala. Ještě předtím se tam však stihl odehrát příběh, na který tajemný muž asi nikdy nezapomene.

Tohle byl ale drahý špás!

Psal se rok 1975 a jakýsi Jaroslav šel z hospody, kde si dal pár piv a panáků. Neznámá žena ho čapla a táhla do podchodu, kde mu slibovala, že pozná osmý div světa. Oplzlých řečí měla více než dost, a protože prý nechtěl dělat skandál, tak šel. V temném zákoutí si ale náplň zbylého večera rychle rozmyslel, a ačkoliv si nepamatoval, zda žena byla krásná, dal jí padesátku, aby šla. Utekla, ale i s jeho peněženkou.

Chvíli si sice myslel, že peníze, které tam měl, vytratil někde po cestě. Zastavil ho ale kolemjdoucí, který tvrdil, že viděl, jak ho žena někam táhne, a že se mu stalo to samé. Jaroslav neváhal a vydal se za strážci zákona, aby zjednal pořádek – a hlavně, aby dostal své peníze zpátky.

Pan René

Příslušníci VB na něj sice chvíli koukali zvláštně, pak se s ním ale vydali do ulic s tím, že předmětnou ženu najdou. To se jim také povedlo v kavárně Alfa. Jaké bylo ale jejich překvapení, když ji vyzvali, aby se legitimovala – a místo ženského jména četli: René E.

Pan René totiž nebyl žádné ořezávátko, a když přijel z Liberce do Prahy, nakoupil si šaty a podpatky, nechal si vytvořit dámský účes a pokaždé se na veřejných záchodcích perfektně nalíčil. Pak posedával po kavárnách a zřejmě koukal, kdo by mu padl za oběť. Byl tak dokonalý, že jeho fiktivní změnu pohlaví nikdo nepoznal. A Perlovka mu přišla jako dobré místo, kde si přivydělat pár korun. 

Proti zlodějíčkovi bylo ale vzneseno nejen obvinění pro trestný čin krádeže, ale také pro trestný čin pohlavního styku s osobou stejného pohlaví. Za socialismu byla homosexualita totiž trestná, a pan René věnoval Jaroslavovi hned několik laskavých doteků. Sice s cílem zjistit, kde má schovanou peněženku, i to ale na obvinění nakonec stačilo.

Nakonec se ukázalo, že to nebyl první výlet za místními krásami, a tak dostal dva roky nepodmíněně. A to se snažil tvrdit, že si Jaroslav jeho počínaní jen špatně vyložil. Inu, nebylo tomu tak…

Zdroj: redakce, iDNES.cz, praha.eu

KAM DÁL: Seriál Zlatá labuť nabídne nejsurovější podobu války. Kristýna Ryška hraje svou životní roli.