Češi věří, že hokejisté skončí na MS třetí. Díváme se tajně a doma bojujeme o ovladač

Přejdeme brány čtvrtfinále?
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Hokejové mistrovství světa je v plném proudu a horečka zachvacuje stále více Čechů. Dle aktuálního průzkumu je mezi českými muži 85 % fanoušků a mezi ženami 75 % fanynek hokeje a valná většina letošní mistrovství sleduje. Jak podle nich šampionát dopadne a sledujeme utkání doma?

Podle téměř třetiny se umístí naše reprezentace na třetím místě a 32 % tipuje, že vyhraje tým Kanady. 46 % respondentů musí v době mistrovství světa v hokeji řešit spory o televizi a 10 % bude zápasy sledovat tajně v zaměstnání.

"První polovina května je ve znamení hokeje. Mezi českými muži je v tuto dobu 85 % fanoušků hokeje, i když 31 % jich přiznává, že jsou fanoušky, hlavně když je mistrovství světa nebo olympiáda. Hokejové šílenství však zasahuje i ženy. Za hokejovou fanynku se označilo 75 % všech žen. Zhruba polovina z nich se fanynkami stává vždy při velkém turnaji," informuje Tomáš Kučera, jednatel společnosti Rondo Data, která průzkum prováděla.

Hokejová horečka v době mistrovství zachvacuje opravdu celý národ a reagovat na to musí i zaměstnavatelé. 32 % lidí může totiž v průběhu mistrovství světa sledovat důležité zápasy českého týmu na pracovišti a téměř 10 % tuto výhodu nemá, ale přesto budou tyto zápasy sledovat tajně.

Favoritem je prý Kanada

Letošní hokejové MS bude sledovat 77 % mužů a 66 % žen. A jak čeští fanoušci sledují zápasy celého turnaje? České reprezentaci na letošním světovém turnaji fandí 83 % mužů a 80 % žen. Nejvíce Čechů, 32 %, favorizuje v turnaji tým Kanady, dále pak 22 % právě naši reprezentaci a Rusko 16 %.

Většina, 73 % lidí, sleduje zápasy MS doma v televizi, 9 % na počítači, více než 7 % MS sleduje v hospodě nebo sportbaru a téměř 5 % v mobilu. Zápasy pouze českého týmu sleduje 39 %, i ostatní zápasy se snaží sledovat 34 % a více než 7 % se snaží stihnout všechny zápasy. Nejvíce Čechů, 29 %, je toho názoru, že naše reprezentace skončí v Dánsku na třetím místě, na čtvrtém místě s bramborovou medailí nás vidí 19 % a 17 % si myslí, že bude na druhém místě.

Plekanec jako nejlepší střelec?

Češi si dle průzkumu myslí, že nejvíce gólů našeho týmu vstřelí Tomáš Plekanec 34 %, dále pak Roman Červenka 25 % a s velkým odstupem pak Martin Nečas 7 % a Dominik Kubalík 7 %. Mistrovství světa Češi dávají velkou důležitost. Na otázku, jaký hokejový turnaj považují za nejprestižnější, odpovědělo 55 %, že mistrovství světa, 33 % hokejový turnaj na olympijských hrách a 12 % Světový pohár.

Hokejové mistrovství světa ale může vedle fanouškovských zážitků přinášet i zapeklitější okamžiky, jako je souboj o televizi. Průzkum odhalil, že 46 % respondentů se v době mistrovství světa v hokeji alespoň někdy dostává do situace, kdy musí svádět o přijímač boj s dalšími členy domácnosti, 17 % pravidelně. Průzkum byl realizován ve dnech 5. – 7. 5. 2018 na vzorku 3 300 respondentů.

Andrej Nestrašil: Zpět do NHL? Co se má stát, to se stane, nehrotím to. Více čtěte zde.

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru