Ženy chtějí být krásné - šaty jsou sázka na jistotu, jen najít ty pravé

Kamarádka se vdává? Pak i vy musíte být elegantní...
Zobrazit fotogalerii (9)
 

 

Která z nás by nechtěla být krásná? Můžeme se snažit jakkoliv přesvědčovat o opaku, ale žena, která se nalíčí a působivě obleče, je nejen lépe vnímána svým okolím, ale má navíc také lepší pocit sama ze sebe a svoji sebedůvěru pak také patřičně vyzařuje. Znáte ale základní principy, kterými se řídí výběr šatů?

Většina mužů nad ženským šatníkem jen nevěřícně kroutí hlavou - vždyť stačí jeden, maximálně dva obleky a je vystaráno od svatby až do důchodu, pokud se podaří udržet stejnou figuru. Jenže ženy? Potřebují koktejlky, pouzdrové šaty, samozřejmě alespoň jedny krajkové a také dlouhé večerní - a to všechno alespoň po dvou kusech. To kdyby se šlo na víc akcí po sobě. A samozřejmě nemůžeme zapomenout na něco méně formálního a pohodlného, tedy volnočasové šaty, kterých není nikdy dost. Že tomu, pánové, nerozumíte? Nevadí…

Kam s nimi (tedy: kam v nich?)

Šatů je nespočet typů a jestliže jsme výše vyjmenovali alespoň ty základní, měli bychom se také zmínit o jejich účelu. Upřímně - která žena alespoň čas od času nezapochybuje o tom, po kterých pro danou příležitost sáhnout?
Nesmírně důležitá je i „originalita“ modelu, není snad nic horšího, než když se na akci nechtěně sejdou dvě dámy ve stejných šatech. Chce to zkrátka kreativní styl.

Letní šaty

Léta jsou u nás rok od roku teplejší a čím dál méně snesitelnější. V tu chvíli si asi každá z nás přeje jedinou věc – aby na sobě necítila ani kousek nadbytečné látky. Pak je vhodné sáhnout po vzdušných letních šatech, ušitých z lehounkého materiálu, který na sobě skoro neucítíme. Horké počasí je hned příjemnější, a navíc pokud zvolíte vhodný střih, ještě se budete cítit šik. A je jedno, jestli si je vezmete do parku na procházku, do práce nebo na hřiště s dítětem.

Koktejlky jsou jistota

Kam vyrazit v koktejlkách? V podstatě kamkoliv. Šaty, jejichž délka je buď ke kolenům nebo těsně nad ně, nikoho neurazí a kromě skutečně speciálních příležitostí bychom v nich neměly vzbudit rozruch - a když, tak jen v dobrém. V tomto případě záleží jen na výběru střihu a použitém materiálu. Na párty můžeme klidně zvolit model, který jako by vypadl z dílny návštěvníků z vesmíru. Může se blýskat, může mít netradiční vzory, může mít zkrátka cokoliv, co jen návrháře napadne. Na párty je přeci dovoleno téměř vše. Jenže koktejlky můžeme nosit i na formálnější akce, jako jsou firemní večírky, oslavy narozenin přátel, svatby (zvláště letní mohou být volnějšího střihu se širší sukní) a tak dále. V takovém případě je nutné zvolit vhodnější a méně křiklavé materiály, ale princip je stále stejný. Šaty ke kolenům nejrůznějších střihů s rukávkem i bez, s decentním nebo i výraznějším výstřihem jsou vždy sázkou na jistotu. Jedny takové v černém provedení po vzoru Coco Chanel jsou ale v šatníku prakticky nenahraditelné a jsou natolik univerzální, že snad ani jiné nejsou potřeba. (To byla samozřejmě nadsázka, pánové…)

Pouzdrové šaty (nejen) na jednání

Po pouzdrových šatech může sáhnout každá žena, a to i ta, která nemá právě míry modelek - a přiznejme si, že takových je nás většina. Sluší jak štíhlým ženám, tak i těm, kterým příroda nadělila postavu typu „jablko“, ale i ostatním. Stejně jako koktejlky by měly alespoň jedny pouzdrovky viset v každé skříni. Pokud si nemůžeme dovolit více kusů, je dobré zvolit méně výraznou barvu, kterou můžeme nosit jak na případná jednání do zaměstnání, tak je možné v nich vyjít i do divadla nebo na jinou společenskou akci. Není pravda, že jsou pouzdrové šaty nudné. Jejich jednoduchost přímo vybízí k tvořivosti a různými doplňky, šátky, šperky nebo šály vykouzlíme z jedněch šatů nespočet různých variací.

Šaty na svatbu

Svatba je událost, kde chceme sice vypadat dobře, a to hlavně na fotkách, ale samozřejmě bychom na sebe neměly příliš upozorňovat. Jedná se přece o jedinečný den nevěsty a v tento den by měla být středem pozornosti právě ona. Proto volíme decentní šaty s přiměřenou délkou a výstřihem. Ideálně bychom měly být co nejmíň odhalené a zbytečně na sebe neupozorňovat.

Inspiraci najdete na www.creativestyle.cz. Konzultaci a radu nejlépe v kamenném obchodě v Hradci Králové. Vkus a originalita jsou základem dobrého pocitu sama ze sebe.

Šaty jako princezna

Mít doma krásné šaty, ve kterých si bude žena připadat jako princezna, to je sen mnohých z nás. Vždyť ta krásná princezna s námi roste od dětství a zatímco my stárneme, ona zůstává pořád tou oslnivou dívkou, na níž se upírají pohledy všech. Každá žena si zaslouží stát se alespoň jednou za čas princeznou. Pravdou ale je, že honosné společenské šaty, které vyneseme jednou, maximálně dvakrát, jsou luxusem, který si může dovolit málokdo.

Přesto jsou i společenské šaty, které lze považovat za nadčasové, jsou méně zdobené, ze splývavých materiálů a pokud zvolíme univerzálnější barvu a střih, je možné je vhodnými doplňky proměnit téměř k nepoznání. A nemusíme se ani nutně držet tak docela při zemi, i když stále platí, že méně je někdy (často) více. Vždy platí, že čím jednodušší je podoba šatů, tím nápadnější mohou být doplňky - a naopak. V tomto případě je ale třeba alespoň okrajově sledovat módní trendy, abychom nešly na konkrétní společenskou akci v šatech, které jsou už opravdu hodně dlouho mimo módní vlnu. Stačí si prohlédnout nabídku internetových obchodů a máme jasno, jak to letos s módou vypadá - nejen s tou ryze společenskou.

Rukavičky? Klidně, ale správné…

Vyrážíte do společnosti a rády byste svůj outfit doplnily rukavičkami? Nic tomu nebrání, jen je potřeba volit správně, tedy podle typu šatů, k nimž budou patřit. A tady platí jednoduché pravidlo - krátké šaty vyžadují krátké rukavičky, dlouhé pak naopak sluší honosnějším večerním šatům.

Co všechno odhalit?

Některé ženy mají snahu vyjít do společnosti opravdu přitažlivé, a proto volí i poměrně odvážné modely. Ze společenského hlediska ale vždy platilo a stále platí pravidlo, že čím vznešenější příležitost, tím méně kůže bychom měly odhalovat. Stejně tak s přibývajícími roky (nebo i kily) je vhodné alespoň trochu změnit šatník a přidat látku. Na druhou stranu, v současnosti nejsou žádná z těchto pravidel nepřekročitelná, jak můžeme často pozorovat na červeném koberci.

Jaké boty?

Koktejlky jsou natolik univerzální, že i výběr obuvi může být velmi široký - od uzavřených lodiček přes boty s otevřenou špičkou až po letní sandály. Pouzdrové a večerní šaty už ale vyžadují uzavřenou obuv a samozřejmě punčochy. A ještě jeden malý tip: do bot s otevřenou špičkou je nutné pořídit punčochy bez zesílené špičky.


Zdraví a styl

Osobnosti