Kladenská příprava. Střídavě slunečno i zataženo

Ve večerním utkání nedokázali kladenští hokejisté navázat na předchozí dvě vítězství. V celkově pátém přípravném duelu podlehli Slovanu z Ústí nad Labem.

Po předchozích porážkách nastal v kladenské přípravě zlom. Poklonit se před domácími hokejisty museli hráči extraligové Škody Plzeň. Před týdnem se z kladenského ledu šourali hokejisté ústeckého Slovanu. Stejný pocit si dnes připomněli i „Kladeňáci,“ kteří ze stadionu svého prvoligového soupeře odjížděli s porážkou 3:1.

Gólový výčet zápasu načal ve 12. minutě ústecký David Tůma, který si v předbrankovém prostoru věděl rady s gólmanem Cikánkem. 1:0. Tlak domácích pokračoval. V 15. minutě nastřelili nejprve břevno, o necelou minutu později spojnici kladenské branky. Snažení ústeckých vygradovalo v 19. minutě, kdy Jaroslav Roubík prokličkoval obranou hostů a z bezprostřední blízkosti překonal brankáře Lukáše Cikánka. 2:0.

Ve druhé třetině branka nepadla a kladenským Rytířům se tím „smrskával“ čas na otočení zápasu. Zle mohlo být v rozmezí 45. a 46. minuty, kdy se Středočeši bránili dvojnásobné přesilovce. Z nebezpečné situace však vyvázli „se zdravou kůží.“ Jen o chvíli později nabuzený kladenský rytíř však zaťal svůj meč. Po přihrávce od Davida Stacha si Jan Dalecký sjel k levé tyči a připravil o čisté konto ústeckého Martina Volkeho. 2:1. Kladno ve zbytku střetnutí sahalo po vyrovnávací brance. Nejblíže jí byl v 56. minutě Dalecký, jehož šanci brankář Volke zneškodnil. Rozhodnutí padlo v samotném závěru zápasu. Kladenským se nevyplatila hra bez gólmana, které, půl minuty před koncem, využil Jaroslav Roubík. Ústí nad Labem tím porazilo ve druhém vzájemném přípravném utkání hokejisty Kladna v poměru 3:1.

„Zahráli jsme první třetinu velmi špatně a pasivně, Ústí nad Labem bylo lepší a zaslouženě šlo do vedení. Od druhého dějství jsme se zlepšili, vytvořili jsme si velké šance, které jsme nedokázali proměnit. V závěru jsme sázeli na risk, odvolali jsme brankáře při vlastním oslabení. Přípravná utkání nám ukázala, že kluci se chtěli proti Plzni vytáhnout, ale do Ústí nad Labem jsme přijeli nesoustředění a byli jsme potrestaní. Máme zraněné některé hráče, uvažujeme ještě o posílení kádru jedním obráncem a jedním útočníkem," shrnul utkání z kladenského pohledu asistent trenéra David Čermák.