V Říčanech si polepí zastávky fotkami zajímavých míst. Rozhodli se sami

V Říčanech si pěkně polepí zastávky
  |  

V Říčanech se zase hlasovalo v projektu Řídím Říčany. Tentokrát se měli místní rozhodnout o tom, jak polepí zastávky městské hromadné dopravy. Rozhodli se pro zajímavá fotky zajímavých míst v okolí.

 

Získávat registrované je problém

V projektu Řídím Říčany se místní mohou rozhodovat například, na opravu kterého chodníku dá město peníze, nebo co se bude omezovat vyhláškou. Projekt zde funguje již řadu měsíců: „Hlavním iniciátorem akce je starosta Říčan Vladimír Kořen, který podporuje všechny podobné akce, do kterých se mohou zapojit občané města,“ sdělila nám Adéla Ambrožová z říčanské radnice. Pro důležitá rozhodování, týkající se třeba peněz je třeba mít v Říčanech trvalé bydliště a registrovat se zde: „Registrované občany je trochu komplikovanější získávat. Ostatní mohou hlasovat kdykoli odkudkoli po přihlášení na webu,“ sdělila nám Adéla Ambrožová.

 

Lepit se budou zajímavá místa a památky

Naposledy chtělo město od svých občanů poradit, jak vylepšit vzhled autobusových zastávek v Říčanech. Nejvíce hlasů v počtu 414 dali lidé tématu "Zajímavých míst a památek v Říčanech". Na druhém místě s 356 se ocitly turistické tipy Říčanska. Nyní mohou hlasovat místní ohledně toho, které problémy jsou nejdůležitější. Nedávno se také obyvatelé Říčan rozhodli v hlasování pro to, aby ve městě omezovala hazard vyhláška. Před tím zase vybírali, které objekty by mělo město rekonstruovat. Nejdříve se uskuteční oprava lesní cesty od Jurečku podél potoka a na Strašín a rekonstrukce chodníků na Černokostelecké I. část. S opravou lesní cesty se začalo již na začátku listopadu.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru