Kralupské basketbalistky anglický Durham herně převyšovaly

Magda Šlehoferová (v bílém) patřila s 15 body k nejlepším kralupským střelkyním
Zobrazit fotogalerii (4)
22.03.2016 - 21:43   |  

Kralupské ligové basketbalistky hladce zvítězily. V přátelském mezinárodním zápase si poradily s ženským univerzitním týmem Durham ze severovýchodní Anglie.

Po celou dobu zápasu Kralupanky soupeřky z hrdého Albionu herně velmi podstatně převyšovaly. Zpola zaplněná kralupská basketbalová hala tak často nadšeně aplaudovala přesným přihrávkám i dlouhé řadě přesně mířených hodů, které jeden za druhým končily v koši anglického univerzitního celku. Také proto dosáhly Kralupanky vysokého vítězství 80:40.

 

Tečka za návštěvou Kralup se Angličankám líbila. Jejich návrat je otevřený

 

V Kralupech se běhají i turistické závody. Více o sportovní disciplíně naleznete na Kralupy hostí Mistrovství Středočeského kraje. V turistickém závodu

„Přehrávaly jsme soupeřky výbornou obranou, úspěšnou střelbou, bojovností a hlavně získanými zkušenostmi,“ uvedla k zápasu Renáta Procházková, trenérka úspěšného výběru. Sestavu domácího týmu totiž tvořily hráčky 1. ligy žen a ligové dorostenky z kategorie U19.

 

Nejlepšími střelkyněmi za Kralupy byla Andrea Procházková s 28 body a Magda Šlehoferová s 15 body

Zahraniční soupeřky rozhodně nepatří k pravidelným hostům na kralupské palubovce. Ani přes „rozdanou lekci“ však ojedinělou anglickou návštěvu Kralupanky od dalšího příjezdu zcela neodradily. „Na závěrečném rautu, který náš klub pro basketbalistky z Durhamu připravil, se hráčky obou týmů výborně bavily. Do budoucna si proto myslím, že nás univerzitní družstvo opět někdy navštíví,“ doufá Renáta Procházková.

 

 

Martin Tlustý (redakčně upraveno)


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru