Dámy, pouštějte toho svého na pivo! Budete mít stabilnější vztah

Vrchol partnerské diplomacie je, když si muž zajde na pivo s partnerkou

Ženy, děti i matky mají svůj mezinárodní den. Ale co pánové? Mohlo by se zdát nefér, že oni žádný svátek nemají, ale opak je pravdou. Na 19. listopad totiž připadá Mezinárodní den mužů. Nikdo o něm však moc neví. Letos to ale můžeme změnit. Stejně jako na svůj svátek ženy vítají květiny, muži by rádi šli na pivo. Přízemní? Nikoliv! Posloužíte, dámy, totiž i samy sobě…

reklama

Pivo miluje jedenadevadesát procent českých mužů. A stejně jako na Den dětí dostávají ratolesti to, co nejvíce milují – tedy sladkosti a hračky, tak si chlapi zaslouží oslavit svůj svátek pořádně vychlazeným zlatým mokem. A jestli partnerovi vystavíte "propustku" nebo s ním na pivo půjdete vy, rozhodně nemůžete udělat chybu.

Průzkum, který jedna značka piva udělala, totiž ukázal, že manželství či vztah, kde si muž zajde jednou do týdne na pivo, je stabilnější. "Pomyslným vrcholem partnerské diplomacie je stav, když si muž tu a tam zajde na jedno i se svou partnerkou," potvrzuje psycholog a specialista na partnerské vztahy Petr Šmolka.

Spokojený muž? Pivo jednou týdně
Typická otázka "Jdeš na pivo? Už zase?" zní v českých domácnostech pořád a velmi často. I když jak ukázal průzkum, více jak polovina žen to říká vlastně jen ze zvyku. 57 % respondentek průzkumu totiž odpovědělo, že jim vůbec nevadí, když si jejich partner zajde jednou v týdnu s kamarády na pivo, 30 % zadaných žen si myslí, že i dvě návštěvy hospody za týden jsou v pořádku.

Průzkum také odhalil, že každý třetí muž se pravidelně, když jde na pivo, setkává s výhradami partnerky. Pozitivní ale je, že ačkoli ženy brblají, tak 85 % z nich ví, že zakazovat partnerovi, aby si občas na pivo zašel, může vztahu spíše uškodit. Ve většině případů se tak dvojice dokáže shodnout, ke spokojenosti obou stran, na četnosti mužova chození do hospody.

Je to vlastně logické. "Pokud pomineme fakt, že se muž příliš závislý na partnerce a na vztahu stává pro opačné pohlaví nepřitažlivý, tak je chození na pivo také o udržování sociálních vztahů," vysvětluje Šmolka poznatky průzkumu Gambrinusu. S tím souvisí i zjištění, že pro 68 % žen není muž, který rezignuje na své koníčky a přátele – tedy i na chození na pivo, atraktivní.

Nic se nemí přehánět
Ne nadarmo se ale říká, že všeho moc škodí, a tak by to rozhodně chlapi se snahou "být pro partnerku atraktivní" rozhodně neměli přehánět. Pokud je muž v hospodě třikrát týdně nebo dokonce častěji, tak to vztahu rozhodně neprospívá. 

Čtyři pětiny respondentek se ale shodly na tom, že když si jejich partner zajde na pivo jednou týdně, je jejich vztah stabilnější. A tak může být pozvánka anebo "propustka" k příležitosti Mezinárodního dne mužů nejen hezkým dárkem, ale i ideálním okamžikem, jak partnerský vztah posílit.

reklama
#hospoda #jdeme na pivo #den mužů #pivo #jde se na jedno

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.