Sloník má jméno, je to Rudolf!

27.12.2016 - 18:49  

Druhé slůně, které se v pražské zoo nejen narodilo, ale bylo zde i počato, má už své jméno. Je to malý Rudolf! Vybrali jste ho i vy.

V úterý 27. prosince proběhly v pražské zoo křtiny druhého „stoprocentně pražského“ slůněte, které se narodilo samici slona indického Tamaře 7. října. Malý sameček dostal jméno Rudolf (zkráceně Rudi) podle císaře Rudolfa II.

Jméno druhého slůněte, které se v Zoo Praha nejen narodilo, ale bylo zde i počato, zvítězilo v hlasování veřejnosti, které probíhalo od 1. listopadu do 12 hodin dnešního dne. Hlasující měli možnost vybírat ze tří návrhů jmen – Hanno, Nandimithra a Rudolf.

Vítězné jméno Rudolf bylo mezi návrhy zařazeno jako připomínka Rudolfa II. Habsburského, který se velice zajímal nejen o alchymii, ale také o exotická zvířata. Jeho Lví dvůr spolu s „pobočkami“ v oboře Hvězda a na Císařském ostrově je pokládán za prvního předchůdce evropských zoologických zahrad.

"Máme tak dnes v Praze dva císaře,“ poznamenal ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. "Spolu s dnes pokřtěným Rudolfem žije v Údolí slonů i Max pojmenovaný na počest císaře Maxmiliána II. Habsburského, který do naší metropole přivedl ukázat slona indického již roku 1570."

Rudolfovu matku Tamaru stejně jako Janitu, která letos v dubnu porodila první „stoprocentně“ pražské slůně Maxe, získala Zoo Praha před třemi lety ze Srí Lanky. Významný chovatelský úspěch, jakým je narození dvou zdravých slůňat během šesti měsíců, ocenila při křtinách řada významných hostů. Mezi nimi byl i profesor Josef Koutecký, který popřál Rudolfovi hodně štěstí. „U nás je ve zvyku přáti zdraví, ale je lepší přáti štěstí, protože je lépe býti trochu churavý a zcela šťastný, než býti zcela zdráv a nešťastný. Takže přát štěstí vlastně znamená přát obojí. A to přeji jak malému Rudolfovi, tak všem ostatním.“


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru