Letiště v Praze se v neděli uzavře kvůli přehlídce. Neprůjezdná bude i Evropská, co to znamená pro cestující?

S jakým skluzem musejí cestující počítat?
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Letiště Václava Havla v Praze bude v neděli kvůli vojenské přehlídce na Evropské třídě od 13:30 do 15:00 uzavřeno pro všechny odlety a přistání. Přerušení provozu se dotkne přibližně 24 letů. Pozemní odbavení cestujících a ostatní provoz letiště bude bez omezení.

Letiště podle něj s předstihem informovalo všechny letecké společnosti o přerušení provozu a požádalo je o to, aby naplánovaly své lety mimo uzávěru vzdušného prostoru. "Cestujícím doporučujeme, aby v den oslav výročí sledovali bedlivě internetové stránky svého dopravce či Letiště Praha, kde se dozvědí aktuální informace ohledně času svého odletu či příletu," uvedl mluvčí ruzyňského letiště Roman Pacvoň.

Dopravní komplikace

Letiště Václava Havla rovněž vyzvalo cestující, aby si v neděli v den konání oslav stoletého výročí vzniku Československa naplánovali cestu na letiště s dostatečným předstihem, lze čekat dopravní komplikace nebo zdržení. Kvůli přehlídce bude totiž uzavřena pro automobily i MHD část Evropské ulice, která slouží jako spojnice na letiště.

Vojenské přehlídky se v neděli odpoledne zúčastní více než dvě tisícovky vojáků, hasičů, policistů, celníků či strážníků s technikou. Nejprve proletí vojenská a policejní letadla a vrtulníky, následovat bude pochod vyčleněných jednotek a průjezd techniky. Přehlídku zakončí přelet armádních vrtulníků s dýmem v barvě československé trikolory.