Sinice na konci srpna dobyly Slapy, na Orlíku se voda zlepšila

Orlík - Lavičky
 

Vodní nádrž Slapy letos neměla problém se sinicemi, ale v oblasti Nová Živohošť byl tento týden naměřen zvýšený výskyt sinic. Ostatní oblasti odolávají. Jak jsou na tom další středočeská koupaliště?

Vodní nádrž Slapy si celé léto, i přes velká parna, udržela dobrou kvalitu vody. Nicméně při měření v pondělí 24. srpna ukázalo, že v oblasti Nová Živohošť se ve zvýšené míře vyskytují sinice a v Županovicích je zhoršená jakost vody . 

Vodní nádrž Orlík trápily sinice již od června, ale situace se na některých místech oproti minulému týdnu zlepšila. V oblasti Trhovky situace již od 1. června stagnuje, voda je nevhodná ke koupání. Situace se zlepšila nejen v Popelíkách, Lavičkách, ale i v Podskalí, i přesto je tu vyšší výskyt sinic a zhoršená kvalita vody.

Biotop Mcely

V jezeru Ostrá na Nymbursku je celý srpen zakázáno koupání. Ve stejném regionu se nachází i středočeský biotop Mcely, kde má voda zhoršené smyslově postižitelné vlastnosti a mírně zhoršené mikrobiologické ukazatele.

V okrese Praha-východ bylo zakázáno koupání na Vyžlovce, a to na začátku srpna. Teď je zde pouze zhoršená kvalita vody. Voda v Konětopech a Lhotce je po celé léto vhodná ke koupání. V Proboštských jezerech a rybníku Jureček v Říčanech je voda několik týdnů lehce zhoršená.

Jezero Konětopy

Mělnicko (Cítov, Želízy), Mladoboleslavsko s výjimkou písníku v Bakově nad Jizerou, Kolínsko (Hradištko I) i Berounsko (koupaliště Chrustenice) problémy s kvalitou vody koupání po celou sezónu nemají.