V Říčanech a Českém Brodě umí třídit odpad! V soutěži o Křišťálovou popelnici jsou mezi 13 nejlepšími

Soutěž byla vyhlášena v Hradci Králové
  |  

Právě obce by měly dbát na to, aby jejich se jejich občané vyznali v třídění odpadu. Dobře se to daří v Říčanech a Českém Brodě, což jsou obce, které se umístily v soutěži o Křišťálovou popelnici mezi 13 nejlepšími. 

Soutěž vyhlašuje společnost Eko-kom, což je společnost založena průmyslovými podniky vyrábějícími balené zboží. V soutěži jsou obce hodnoceny podle dosažených výsledků v oblasti nakládání s komunálním odpadem, komplexnosti hospodaření se všemi komunálními odpady v obci a také informování občanů o způsobech nakládání s jednotlivými druhy odpadů. Město Říčany v této soutěži dlouhodobě boduje, v roce 2010 dokonce soutěž vyhrálo, loni bylo třetí a získalo tak kromě sošky popelnice také finanční příspěvek. Soutěž byla vyhlášena v červnu v rámci konferenci o odpadech, která se uskutečnila v Hradci Králové. 

Například v Českém Brodě v roce 2014 vytřídili 441,5 tuny komunálního odpadu a předali je ve spolupráci s technickými službami firmě EKO-KOM, a.s. k dalšímu využití, do rozpočtu městatak přibyla částka přes jeden milion korun.

V letošním XI. ročníku soutěže se na prvním místě umístilo město Dvůr Králové nad Labem, které si odneslo putovní Křišťálovou popelnici se svým jménem. Zástupcům města byl předán šek na 150 tisíc korun. Druhé místo získalo město Turnov, které obdrželo 100 tisíc korun, a třetí příčku a  šek pro ně v hodnotě 70 tisíc korun.získala obec Čejkovice. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru