Jak bude vypadat nová Fabia? Prozradil to šéf Škody Thomas Schäfer a popsal detaily

Jaká je budoucnost Škodovky podle předsedy představenstva?
 

Škoda Auto v současnosti nechystá žádné nové modely, které by byly menší než Fabia. Do roku 2025 chce ale nabídnout elektromobil velikostí pod modelem Enyaq a později další elektrické auto ve formátu Octavie. V rozhovoru pro Deník to uvedl předseda představenstva Škody Thomas Schäfer.

Škoda v současnosti vyrábí hybridní verze vozů Octavia a Superb a elektromobil Enyaq. Loni naopak ukončila výrobu elektromobilu Citigo iV, což zároveň znamenalo konec tohoto nejmenšího modelu značky.

Elektromobilita je zajištěna

Škoda má podle Schäfera v krátkodobém horizontu produkci elektromobilů zajištěnou. "Když si ale uvědomíte potřebu, kterou podnítí Zelená dohoda pro Evropu, tak budeme potřebovat vytvořit zcela nové výrobní kapacity na baterie. Jen tak budeme schopni v nejbližších letech schopni poptávku pokrýt. A mne osobně by velmi potěšilo, když by se nám podařilo takovou gigatovárnu postavit právě v ČR," uvedl.

Další Fabie bude o něco větší

Nová čtvrtá generace Fabie má být výrazně větší než předchůdce. Podle Schäfera Fabia bude dobré auto pro ty, kteří chtějí buď koupit o něco větší auto, než jaké měli dosud, nebo naopak hodlají přejít do nižšího segmentu z nižší střední třídy.

Škoda zároveň chystá novou výbavovou variantu Fabie s důkladnou kalkulací výrobních nákladů a navýšením výrobní kapacity. Doplnil také, že nový model Kushaq vyvinutý pro indický trh chce automobilka vyvážet i na další trhy, například do severní Afriky.

KAM DÁL: Škoda Auto nemá dostatek dílů. Automobilka ruší některé směny.


Životní styl

Zdraví

Hobby