Praha podpořila Pekarovou Adamovou na pozici předsedkyně. Hrozba vnitřních konfliktů se zvyšuje

Markéta Pekarová Adamová volá po zodpovědnosti
05.11.2019 - 09:45  

Poslankyně a dosavadní první místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová získala dnes večer nominaci své domovské pražské organizace na předsedkyni strany. TOP 09 si nové vedení zvolí na sněmu, který se koná 23. a 24. listopadu. Kromě Pekarové Adamové se o místo lídra uchází senátor Tomáš Czernin. Nynější předseda Jiří Pospíšil už kandidovat nebude.

Pekarová na twitteru poděkovala za důvěru. "Hlasováním se, myslím, potvrdilo, že členové od předsedy strany očekávají aktivitu tam, kde se rozhoduje o budoucnosti naší země - v Poslanecké sněmovně. Zasadím se o silnou a sebevědomou Topku," napsala.

Bývalý šéf a spoluzakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek na rozhodnutí pražské organizace reagoval na twitteru gratulací a poznámkou, že výsledek 16:12 pro Pekarovou Adamovou v její mateřské organizaci je faktickým vítězství Czernina, kterého Kalousek do funkce předsedy podporuje.

Lídr do voleb

Pospíšil své rozhodnutí funkci neobhajovat zdůvodnil tím, že se chce soustředit na práci europoslance a pražského zastupitele. Stranu by podle něj měl vést politik, který chce být současně lídrem do sněmovních voleb. V říjnu se stal předsedou organizace TOP 09 v hlavním městě.

TOP 09 je v opozici, v průzkumech veřejného mínění se pravidelně pohybuje kolem pětiprocentní hranice nutné pro vstup do Sněmovny.