Scéna jako z amerického filmu: muž na Kladensku uloupil autobus, řidiče ohrožoval nožem a sekerou

Zloděj ukradl autobus, daleko ale nedojel... (ilustrační foto)
 

O únosech letadel jsou natáčeny dokumentární filmy, jsou mottem mnoha scénářů katastrofických i detektivních snímků. Na Kladensku se ale opilý muž rozhodl uloupit autobus a jeho řidiče přitom ohrožoval na zdraví. 

Opilý muž nedaleko Třebusic na Kladensku uloupil v úterý večer autobus veřejné dopravy, řidiče ohrožoval nožem a sekerou. Policisté muže zadrželi, v případě odsouzení mu hrozí až deset let vězení. Je podezřelý z loupeže, poškození cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky. Cestující v autobuse nebyli, řekla mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.

Uloupil - a havaroval

Sedmadvacetiletý muž z Kladna podle policistů v úterý před 21:30 nastoupil do linkového autobusu. Řidiči pohrozil násilím, pokud mu autobus nenastartuje a nevydá. Řidič se obával o svůj život, vůz vydal, muž s ním odjel. Poblíž železničního přejezdu u Třebusic havaroval - s autobusem vjel do příkopu.

Zloděj zaútočil na ochotné řidiče

„Tuto kolizi zaregistrovali dva projíždějící řidiči osobních vozidel, kteří na místě zastavili a chtěli pomoci při dopravní nehodě. To se jim však vymstilo, protože agresivní lupič zaútočil i na ně. Dožadoval se opět pod pohrůžkou výše uvedených zbraní vydání klíčů od jejich automobilů, se kterými chtěl z místa ujet,“ uvedla mluvčí.

Daleko nedojel

Řidiči společnými silami muže zneškodnili a zavolali na linku 158, přivolaná hlídka muže podezřelého z loupeže zpacifikovala. Dechová zkouška ukázala, že byl pod vlivem alkoholu, nadýchal 1,57 promile alkoholu. Násilím vyhrožoval i policistům, bránil se a plival na ně, skončil v policejní cele. O návrhu na jeho vzetí do vazby rozhodne do čtvrtka kladenský soud.