U dítěte ve školce v Praze 12 byla prokázána nákaza koronavirem

Drtivá většina dětí z Prahy 12 teď zůstane doma
 

Praha 12 uzavřela MŠ Hasova. U jednoho z dětí byla prokázána nákaza koronavirem. Děti i zaměstnanci, kteří s ním přišli do kontaktu, jsou v karanténě. O uzavření mateřských škol v sobotu večer rozhodla také Praha 14 a v týdnu již oznámily uzavření školek Praha 1 a 11.

"Rada městské části Praha 12 na svém mimořádném jednání v sobotu 14. března 2020 rozhodla o uzavření MŠ Hasova při ZŠ a MŠ Angel v Praze 12, a to z důvodu výskytu nákazy u jednoho z dětí," sdělila radnice.

Děti a pracovníci, kteří přišli s nakaženým dítětem do kontaktu, jsou v karanténě. Ostatní mateřské školy v městské části zůstávají prozatím otevřené. Radnice ale vyzvala rodiče, aby ponechali děti doma. Snahou je zajistit provoz alespoň pro rodiče dětí, kteří pracují v klíčových odvětvích a rodiče samoživitele.

Také Praha 14

Vedení městské části se bude situací zabývat na svém zasedání v pondělí 16. března. "Situaci neustále sledujeme a vyhodnocujeme," uvedl starosta Jan Adamec. Jde podle něj o to, aby například lékaři, zdravotní sestry, lékárníci či hasiči nemuseli zůstat doma kvůli hlídání dětí.

Kvůli provozu mateřských škol zasedali mimořádně také radní Prahy 14. Ta uzavře všechny mateřské školy na svém území a v provozu zůstanou pouze pro děti rodičů zajišťujících krizovou infrastrukturu státu a samoživitelů, kteří nemají jinou možnost jak pečovat o dítě. Na Praze 14 se objevila nákaza koronavirem mezi žáky základní školy. Uzavřít školky se již rozhodly Praha 1 a 11. V Praze 2 bude upraven režim předávání a vyzvedávání dětí. Cílem je minimalizovat vstup dospělých do budov.