Bývalá agentka StB jde do toho. Babišovi kandidatura "špionky" Kleslové nevadí

Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš nevidí problém v případné kandidatuře stranické kolegyně Radmily Kleslové do zastupitelstva Prahy 10. Politička se podle něj očistila ode všech obvinění. Na rozdíl od předsedy vlády, že...

04.06.2018 - 17:30   |  
Babišova vláda stále maká, naposledy slibovala miliardy na Vysočině
Zobrazit fotogalerii (3)

S informací o kandidatuře Kleslové přišel o víkendu server iRozhlas. Kandidátky sestavují jednotlivá místní sdružení a poté je musí posvětit celostátní vedení strany. To by se mělo stát do čtrnácti dnů. 

"To je otázka na výbor. Pokud vím, tak paní Kleslová, na kterou jste někteří z vás vedli velkou kampaň, tak ta různá trestní oznámení byla nesmyslná. Ona se očistila a já osobně s ní určitě nemám problém," reagoval Babiš ohledně možné kandidatury kontroverzní političky.

Radmila Kleslová
- v letech 1986 až 1989 byla členkou Státní bezpečnosti
- od roku 1988 byla ve 23. odboru rozvědky, který měl na starosti získávání a výcvik špiónů do kapitalistického zahraničí
- v letech 2010 až 2014 byla místostarostkou městské části Praha 10 za ČSSD
- následně přestoupila do hnutí ANO 2011 a od listopadu 2014 do ledna 2016 vedla městskou část jako starostka

Všechny funkce opustila

Kleslová platila po parlamentních volbách v roce 2013 a komunálních volbách v roce 2014 za jednu z klíčových osobností hnutí ANO. Působila jako místopředsedkyně hnutí a zároveň starostka Prahy 10. Postupně však kvůli kritice ohledně smluv její právní kanceláře například s firmou ČEZ opustila téměř všechny politické funkce.

Nyní je pouze řadovou zastupitelkou v Praze 10. Její jméno zaznělo na nahrávce zveřejněné anonymní skupinou Julius Šuman, kde o ní Babiš mluvil jako o "špiónce". Kleslová tehdy nahrávku označila za zmanipulovanou.

Měla by jít z druhého místa

Politička prý figuruje v návrhu kandidátky ANO do podzimních voleb na druhém místě. Lídrem má být Jaroslav Štěpánek, který je předsedou organizace hnutí v Praze 10 a zastupitelem hlavního města. V minulosti se mu dostalo pozornosti médií kvůli tomu, že na jednáních zastupitelů opakovaně usínal. Na třetím místě má být současný zastupitel Prahy 10 Petr David.

Hnutí ANO v posledních komunálních volbách v roce 2014 v Praze 10 zvítězilo s 19 procenty hlasů. Hnutím sestavená koalice pod vedením Kleslové následně v městské části vládla do začátku roku 2016, kdy starostka rezignovala. Následně vznikla nová koalice bez ANO pod vedením stávajícího starosty Vladimíra Nováka (ČSSD).

Potřebuje Babiš Hamáčka? Nebo si s ním kdykoli snadno a rychle poradí jako pitbul s jezevčíkem? Více čtěte zde.

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Kain Václav (neověřeno)

Jen by mě zajímalo, jak taková očista u Kleslové proběhla.Prohnilý charakter té ženské je pořád stejný a neměnný.