Poradíme vám, kam na dovolenou s dětmi, aby byla bezpečná

Zvažujete kam a zda vůbec v letní sezoně jet s dětmi k moři? Bezpečnými destinacemi jso Bulharsko, Špěnělsko nebo Řecko
06.12.2015 - 08:00  

Aktuální situace ve světě pozměnila preference pražských rodin při výběru své letní dovolené. Místo úrovně hotelů, počtu kroků na nejbližší pláž nebo nabídky zdravé stravy pro děti se zajímají hlavně o to, která z destinací bude bezpečná a klidná.

Události posledních měsíců výrazně ovlivnily tisíce Pražanů, kteří každoročně touto dobou vybírají svou příští dovolenou. Zejména se to týká rodin s dětmi, které využívají výhodných nákupů zájezdů v předprodejích nejvíce.

Hlavně bezpečnost

„Dle statistik prodejů z posledních týdnů sázejí letos pražští rodiče na destinace, které považují za bezpečné pro své děti. Mezi nejprodávanější v tuto chvíli patří Bulharsko, Španělsko a Řecko,“ uvedla Simona Fischerová z cestovní kanceláře FISCHER. Co tyto destinace spojuje? Hlavně „evropská atmosféra“ a důvěra klientů, že si udrží svůj bezpečný ráz a pohodovou atmosféru. 

Čtěte také: Bez pojištění nejezděte

Španělsko nebo Řecko?

Španělsko patří již několik let obecně mezi nejbezpečnější země. Proto se každoročně stává cílovou destinací pro rodiny s dětmi, kteří na Baleárských ostrovech nebo v Andalusii nalézají kromě čistého moře a krásných pláží i výborné podmínky pro rodinnou dovolenou v kvalitních hotelech.  Stejnou důvěru budí i řecké ostrovy, zejména Rhodos, Kréta a Zakynthos. Pražany láká pohodový klid v kulisách krásné přírody s dostatkem vyžití pro děti.

Hit příští sezony

Jasným favoritem díky dobré vzdálenosti a nízké ceně bude v letní sezoně podle statistik Bulharsko. Letoviska zde nabízejí bohatou nabídku sportů, možnosti zábavy a široké pláže.

Velmi dobrou zprávou pro rodiny s dětmi je podle Fischerové to, že pokud se rozhodnou pro včasný nákup zájezdu v předprodeji a v daném termínu pak nebudou moci odletět, dovolenou si prostě vymění. A to i týden před odletem.

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru